[VIDEO HNK Rijeka] Kadeti Rijeke nanijeli Osijeku prvi prvenstveni poraz

Autor: Marijana Šepić Bjelobaba 05.04.2022

kadeti_gol_hnk_rijeka

Rijeka je na Rujevici u utakmici 22. kola odigrala odličnu utakmicu i zasluženo slavila.

Rijeka - Kadeti Rijeke nanijeli su prvi poraz Osijeku (2:1) u prvenstvu ove sezone. Rijeka je na Rujevici u utakmici 22. kola odigrala odličnu utakmicu i zasluženo slavila.

U devetoj minuti Korač je krenuo u kontru, prošao dva igrača, pucao s 12 metara, ali vratar Osijeka obranio je udarac.

U 24. minuti Ivančan je izveo slobodan udarac za Osijek, lopta je otišla preko gola.

U prvom dijelu veći dio igre odvijao se na sredini terena, bez izrazitih prilika u završnici.

Rijeka je povela u 51. minuti. Marat Žlibanović je ubacio, Šćira izbjegao pratnji obrane i poentirao glavom – 1:0.

Bijeli su iskoristili trenutak i još jednom su ulovili obranu Osijeka na spavanju.

Marat Žlibanović izveo je korner, Anušić je spustio loptu glavom, Mikulica je bio najbrži i poentirao za veliko slavlje bijelih – 2:0.

U 63. minuti Babić je pucao prizemno, Bodetić je dobrom reakcijom sačuvao mrežu.

Četiri minute kasnije Lugarić je pronašao Babića koji se našao u odličnoj prilici, ali udarac s deset metara odlično brani Bodetić.

U 84. minuti Levak je pucao glavom, Bilajac je očistio s crte!

Osijek je tražio gol koji bi ga vratio u igru, u 88. minuti Pančić je pucao, Bodetić je opet bio siguran.

I onda, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Babić je preciznim udarcem s 18 metara zatresao mrežu (1:2), ali nije bilo više vremena da gosti pokušaju još koji put zaprijetiti.