[VIDEO] Radomir Đalović produljio suradnju s HNK Rijeka do 2027. godine

Autor: Marina Pauletić 10.06.2025

radomir_dalovic_2025_nk_rijeka Foto: arhiva

Đalović je uvijek bio miljenik riječke publike, u dresu Rijeke imao je zapažene nastupe kao igrač je upisao 87 nastupa i pritom je zabio 37 golova.

Rijeka – Nakon sjajne premijerne sezone na klupi Rijeke, u kojoj je ostvario povijesni uspjeh i odveo klub do osvajanja duple krune, Radomir Đalović potpisao je novi ugovor s HNK Rijeka do ljeta 2027. godine.

Uvjeti su već bili ranije dogovoreni, trener je po povratku iz Crne Gore stavio potpis na nastavak suradnje koji u niti jednom trenutku nije bio upitan.

Njegova Rijeka ove sezone ispisala je povijest – druga dupla kruna u povijesti kluba ostat će zauvijek zabilježena zlatnim slovima. Đalović, koji se 2022. godine vratio na Rujevicu kao pomoćnik trenerima Draganu Tadiću i Faustu Budicinu, te kasnije kao dio stožera uz Sergeja Jakirovića i Željka Sopića, prošao je put sazrijevanja i izgradnje koji ga je pripremio za najveću ulogu – glavnog trenera voljenog kluba.

– Poziv Rijeke se ne odbija, hvala svima na ukazanom povjerenju, presretan sam i teško mi je nešto više reći. Ovo je moj klub, ovo je moj grad. Tu sam da pomognem mojoj Rijeci, Draganu i Faustu, hvala Damiru Miškoviću na povjerenju, rekao je Radomir Đalović po dolasku na Rujevicu.

Riječka publika oduvijek je imala posebno mjesto u srcu za Đalovića. Kao igrač, u bijelom dresu upisao je 87 nastupa i zabio 37 golova. Ono po čemu ga se najviše pamti nije statistika – već njegova borbenost, srčanost i bezrezervna ljubav prema klubu. Njegov odnos prema dresu Rijeke bio je primjer svima, a ta ista energija danas ga krasi i kao trenera.

Nakon osvajanja duple krune nema previše vremena za odmor, Đalović pauzu provodi radno završavajući školovanje za trenersku licencu. Pripreme za novu sezonu počinju 19. lipnja.

– Rijeka kao klub uvijek ima velike ambicije, bit će sigurno teško, ali moramo se truditi i dati maksimum, te se pojačati u što ne sumnjam. Čekaju nas veliki izazovi, ubrzo ćemo znati suparnika u kvalifikacijama Lige prvaka. Vjerujem da ćemo dostojno prezentirati Hrvatsku. Imamo veliki motiv, svaki igrač i stručni stožer čekamo utakmice, zaključio je Radomir Đalović.

Nova sezona je pred vratima. A Rijeka – vođena čovjekom koji je nikada nije napustio srcem – kreće u nove pobjede.

VIDEO

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...