[VIDEO/FOTO] Ludnica u produžecima: Rijeka u 117' zabila za prolaz u finale kupa

Autor: Nikola Cvjetović 09.03.2022

nk_rijeka_nk_osijek_kup_2022__1_

Rijeka i Osijek nikad nisu odigrali napetiju utakmicu...

Rijeka - U polufinalnom susretu Hrvatskog nogometnog kupa nogometaši Rijeke protiv ekipe Osijeka.

nk_rijeka_nk_osijek_2022_polufinale_kupa__7_

Radost na tribine Rujevice donio je u 20' Krešić. Čerin je izveo slobodan udarac, a Krešić poentirao glavom! Do izjednačenja su Osječani došli u samoj završnici prvog poluvremena. Naime, u 42' Leovac je ubacio, a Caktaš ušao iz drugog plana i poentirao za 1:1. Uz početne izmjene Rijeka je krenula po drugi pogodak koji je pao u 76'. Murić je podvalio loptu za Pavičića koji je pucao, lopta se odbila do Drmića koji je poentirao!

nk_rijeka_nk_osijek_2022_polufinale_kupa__1_

Do izjednačenja u Osječani došli u drugoj minuti sudačke nadoknade. Mierez je smirio jednu visoku loptu, Mance je prošao i zabio. Nastavak je donio dominaciju domaće momčadi, a u samo tri minute Riječani su promašili barem dvije šanse. Prvo je u 100' Murić ubacio loptu, Abass ju je uspio smiriti, ali iz 100 postotne situacije prebacio je gol. Samo tri minute kasnije, stopostotnu priliku 'zapucao' je Velkovski, a lopta je otišla pored gola. U 118 ' Merkulov je pogodio za vodstvo od 3:2.

Vrijedi istaknuti da su tribine nakon dugo vremena bile pune, a brojač posjetitelja zaustavio se na 7225.