Torpedo Runnersi s dvanaest predstavnica “napali” Kastavku

Najbrža članica Torpedo Runnersa bila je Vesna Grubješić koja je utrku završila za 32 minute i 51 sekundu te je zauzela 12. mjesto u ukupnom poretku

Rijeka – Dobar osjećaj bio je prioritet prve ženske utrke održane početkom kolovoza u kastavskoj šumi. Jednostavno nazvana „Kastavka“, ova je utrka ponudila puno više od trčanja dobro poznatom i ljeti omiljenom stazom svih trkača sa šireg riječkog područja.

Utrku je organizirao Kastav Outdoor, a članice Torpedo Runnersa, većinski „ženske“ sportsko rekreativne udruge, rado su se odazvale trčanju 6 kilometara dugom stazom kastavske šume. Naime, u utrci je sudjelovalo 12 torpedosica, no da nije vrijeme godišnjih odmora, nema sumnje da bi broj bio i veći.

Vesna Grubješić

Najbrža članica Torpedo Runnersa bila je Vesna Grubješić koja je utrku završila za 32 minute i 51 sekundu te je zauzela 12. mjesto u ukupnom poretku, a osim nje, Torpedo Runnersice na prvoj ženskoj utrci predstavljale su i Denisa Dujmić, Jadranka Dragičević, Vanja Pleše, Emili Marion Merle, Sanja Kauzlarić, Iva Buškulić, Renata Okretič, Ana Vrlić Mihaljević, Barbara Zaspan, Ivana Skračić, Ana Iskra i Slavica Bakija.

Najbrža „Kastavka“ u premijernom izdanju utrke bila je Sandra Žilić koja ja je stazu od Gradske lože do Zvirića i nazad pretrčala u vremenu 24:50, no važnije od postignutog rezultata bio je dobar osjećaj pa su organizatori u pozivu naznačili da brzina pa čak ni samo trčanje nije obavezno. Dakle, moglo se kastavskom šumom i šetati, bilo je važno samo s osmjehom se vratiti u Gradsku ložu.

A osmjeha nije nedostajalo, kako među trkačicama kojih je bilo ukupno 85, tako i među publikom. Torpedosice su imale podršku i svojih muških kolega koji su navijanjem za njih i sve ostale trkačice dali podršku ovoj „specijaliziranoj“ utrci.

A kad žene organiziraju i pohode utrku, jasno je da je riječ o kompleksnom događaju koji uz samu utrku podrazumijeva i zabavu uz DJ, ukusnu hranu i piće te nagrade za sudionice.

Nadamo se da će utrka biti održana i dogodine te da će „Kastavka“ postati sinonim za sportsko žensko druženje koje će glasno podržavati i – trkači.