Uspjeh s humanitarnom crtom – Zamet nastavio niz pobjeda i protiv Gorice, prihod od ulaznica daju Mili Rončević

Arhiva Torpedo media

Uoči utakmice svi igrači RK Zamet kupnjom ulaznica za utakmicu doprinjeli su akciji prikupljanja sredstava za liječenje male Mile Rončević, a kompletan prihod od ulaznica koje su prodane u subotu bit će uplaćen za potrebe liječenja djevojčice.

Rijeka – U sklopu 3. kola Lige za ostanak Zamet je ove subote dočekao Goricu i nastavio pozitivan niz trećom pobjedom zaredom i osvajanjem 2 nova boda.

Već u prvim minutama utakmice Zamet kreće vrlo odlučno i nakon 3 uzastopna pogotka od kojih 2 daje Glavaš i jedan Jeličić, na semaforu stoji rezultat 4:2. Iako se u prvom poluvremenu na mahove igralo gol za gol i iako je čak 5 puta došlo do izjednačenja, na kraju poluvremena rezultat je bio 15:13 u korist Zameta. Ovakav rezultat Zamećani su osigurali kroz nekoliko dobrih akcija kao što je bila ona od 13. minute kada se mreža zatresla čak 5 puta zaredom (Njegovan Lučin, Načinović, Glavaš i Jeličić).

Drugo poluvrijeme započelo je vrlo dinamično, Gorica se pokazala kao zahtjevan protivnik, no Zamet tijekom cijele utakmice uspijeva zadržati vodstvo. Drugi dio poluvremena obilježava dinamična igra, a Gorica je pri kraju utakmice Zametu za petama te u 47. minuti uspijeva izjednačiti na 23:23. Koliko je posljednji dio utakmice bio neizvjestan i zahtjevan, dovoljno govori činjenica da se u 60. minutu ušlo s jednim golom razlike, no Zamet je izborio pobjedu te utakmica završava rezultatom 31:29.

Kod Zameta su se istaknuli Veron Načinović sa 6 pogodaka, Tin Lučin sa 7 i Filip Glavaš s 8 pogodaka te Fran Lučin s 12 obrana. Kod Gorice su se istaknuli Luka Lovre Klarica s 5 pogodaka i Davor Ćavar s 10 pogodaka, dok je golman Tomislav Sladoljev imao 10 obrana.

U 4. kolu Lige za ostanak Zamet dočekuje Rudan iz Labina, a utakmica će se igrati 7. travnja.