Uspješan domaći debi – Novi trener Orijenta Marin Mikac riječkoj publici predstavio se pobjedom protiv Trnja

Arhiva Torpedo media

U utakmici dobrog tempa i otvorene igre na kraju sretna i spretna pobjeda momčadi s Krimeje za nastavak priključka vrhu odnosno održavanje bodovnog manjka od 2 boda za vodećim Krkom koji ima 21 bod.

Rijeka – Novi trener Orijenta, Marin Mikac, svoj debi pred domaćom publikom zasigurno će pamtiti po rudarski izborenoj pobjedi protiv vrlo dobre momčadi Trnja. Igrala se 90. minutra kada je Mohorovičić svojom nesmotrenom reakcijom i skrivljenim kaznenim udarcem doveo gostujuću momčad u priliku za poravnanje i povratak u Zagreb s barem jednim bodom nakon neugodnog gostovanja na Krimeji. Da epilog ne bude takav, pobrino se Orijentov golman Giuliano Popović prethodnim nizom dobrih intervencija, tako da je Bruno Špišić umjesto u gol, loptu iz kaznenog udarca silovito poslao u prečku za momentalno olakšanje svih igrača i navijača Orijenta.

Na prvi zgoditak na utakmici nije se dogo trebalo čekati. Već u 11. minuti nakon oštrog ubačaja Monjca s desne strane, lopta se sretno odbila do Vedrana Gerca koji snažnim udarcem zabija za 1-0. Bila je to utakmica s pregršt prilika s jedne i druge strane. Nakon primljenog gola, nogometaši Trnja svakako su željeli što prije postići zgoditak no vratar Popović  svojim intervencijama prvo  Šlogaru, a potom Radiću i početkom drugogog poluvremena ponovno Šlogaru to je onemogućio. Svoju šansu za praktički riješavanjem utakmice, nogometaši Orijenta propustili su u 54. minuti kada je Gerc ubačaj Mandića usmjerio u vratnicu gostujućeg golmana.