Visoka pobjeda Rijeke na Drosini

Kao i u porteklim utakmicama Rijeka je prva primila gol…

Pula – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Istru 1961 6:3 u utakmici 11. kola Hrvatski telekom Prve lige. Otvaranje utakmice nije ponudilo previše, jedan pokušaj Istre i gužvu pred golom Rijeke, te udarac Pavičića s 18 metara. Minute su polako prolazile, i onda je Istra 1961 povela. U 18. minuti, nakon ubačaja s desne strane u kazneni prostor, Bande je spustio loptu pred gol Rijeke, a Eira Antunes je primio i lijepo pucao iz okreta – 1:0.

Kao i u porteklim utakmicama Rijeka je prva primila gol, ali to je samo razljutilo bijele.

U 23. minuti Rijeka je izborila slobodan udarac na lijevoj strani. Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Vučkić je prebacio, a Krešić je poentirao – 1:1. Devet minuta kasnije Drmić je odnio jednu loptu i odigrao dodavanje s Vučkićem, te na kraju gurnuo za Pavičića koji je sjajno pogodio s 18 metara – 1:2. Rijeka je odličan period igre naplatila novim golom u 37. minuti.

Murić je ponovo sjajno izveo korner, Pavičić je pucao. Vratar Lučić je pokušao izbiti loptu, ali ona je već prešla gol liniju. Vučkić ju je za svaki slučaj pospremio u mrežu, a gol je pripisan Pavičiću – 1:3. Za kraj odličnog prvog dijela pobrinuo se Haris Vučkić. Brza akcija Rijeke po desnoj strani otvorila je prostor Vučkiću koji je lijepo pogodio – 1:4. Nakon uvodnog isptivanja snaga, Rijeka je stigla do petog gola u 52. minuti. Vučkić je sjajno prošao i odigrao za Murića koji je ubacio, a Prince Ampem pospremio loptu u mrežu – 1:5.

Istra 1961 smanjila je u 60. minuti. Mahmoud je pred golom dočekao ubačaj s desne strane i poentirao – 2:5. Ni to nije bio kraj golovima, u 78. minuti Lisica se zavukao iza leđa obrane Rijeke i poentirao udarcem glavom – 3:5. Rijeka nije ostala dužna. U 85. minuti Liber je lijepo odigrao za Obregona koji je proigrao Bušnju – 3:6.