Župan Komadina putem interneta otvorio jubilarno deseto izdanje Rijeke psihologije

Ovogodišnja će Rijeka psihologije trajati od 15. do 21. veljače tijekom kojih će se održati stotinjak predavanja, radionica, izložbi i ostalih događaja

Rijeka – Župan Zlatko Komadina otvorio je 10. Rijeku psihologije, zajednički projekt sveučilišne zajednice, neprofitnog sektora i jedinica lokalne i regionalne samouprave koji se provodi s ciljem popularizacije psihologije i promicanja njenog položaja u društvu. Ova manifestacija provodi se u sklopu Tjedna psihologije, a zbog pandemije COVID-19 ove godine je po prvi put u online okruženju. Osim popularizacije psihologije, manifestacija promiče volonterstvo te se svake godine prikupljaju sredstva u humanitarne svrhe. Ove godine prikupljena sredstva namijenjena su za edukacije Društva psihologa Sisačko-moslavačke županije.

Čestitavši jubilarnu obljetnicu, župan Komadina je istaknuo kako je Rijeka psihologije vrijedna manifestacija što dokazuje svojim desetogodišnjim kontinuitetom.

– Mentalno zdravlje i psihosocijalni status važni su u životu svakog pojedinca, a pogotovo u ovim vremenima potresa i COVID izoliranosti. Vjerujem da će teme koje će se obrađivati na konferenciji dati odgovore na brojna pitanja, ali i „propisati terapiju“ da se svi bolje nosimo u ovim složenim vremenima, rekao je Komadina

Čestitkama organizatorima na čelu s Ines Jakovčić, na uspješnih 10 godina Rijeke psihologije, pridružili su se i rektorica Sveučilišta u Rijeci Snježana Prijić Samaržija, zamjenik gradonačelnika Rijeke Marko Filipović, dekanica Filozofskog fakulteta Ines Srdoč Konestra, predsjednik Hrvatskog psihološkog društva Josip Lopižić te predsjednica Hrvatske psihološke komore Andreja Bogdan.

U sklopu otvaranja prof. dr. sc. Jasna Hudek-Knežević s Odsjeka za psihologiju Filozofskoga fakulteta u Rijeci održala je predavanje o socioseksualnosti.

Podsjetimo, od 15. do 21. veljače u sklopu Rijeke psihologije održat će se stotinjak aktivnosti: 52 predavanja, 38 radionica, nekoliko izložbi i dana otvorenih vrata, konferencija i okrugli stol.

U provedbi programa sudjeluje stotinjak psihologa i psihologinja, a, kao i prethodnih godina, pridružili su im se i stručnjaci iz drugih područja, kao što su odgajatelji, učitelji, psihijatri, liječnici opće prakse i drugi. Budući da će se aktivnosti održavati uglavnom online, ove se godine u provedbu aktivnosti uključuju i psiholozi iz drugih gradova i županija.

Generalni pokrovitelj ovogodišnje manifestacije je Primorsko-goranska županija, a realizaciju manifestacije financijski podupiru i Grad Rijeka, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Sveučilište u Rijeci, Filozofski fakultet u Rijeci, Odsjek za psihologiju Filozofskoga fakulteta u Rijeci, Centar za primijenjenu psihologiju Filozofskoga fakulteta u Rijeci, Hrvatska psihološka komora, Hrvatsko psihološko društvo, Prospekt d.o.o., 3D2 VISUAL i Geko Solutions.