Članovi AK Kvarner uspješno nastupili na Splitskom polumaratonu – Grdenić i Pavelić najbrži Hrvati

U konkurenciji domaćih trkača dominirala su tri predstavnika Kvarnera. Goran Grdenić prvoplasirani je u konkurenciji domaćih trkača, drugo mjesto pripalo je Antunu Rudolfu Paveliću, dok je treći predstavnik Kvarnera Ivan Dračar zauzeo 4. mjesto u domaćoj konkurenciji

Split – 19. izdanje Splitskog polumaratona održalo se protekle nedjelje na ulicama grada pod Marjanom. Unatoč jakoj buri na startu se pojavilo 2500 natjecatelja od čega više od 1000 stranih trkača. Pobjednik utrke koja se trčala na 21 kilometar dugoj trasi bio je kenijski atletičar Samuel Kiplimo koji je zadanu dionicu istrčao za 1 sat, 4 minute i 7 sekundi.

U konkurenciji domaćih trkača dominirala su tri predstavnika Kvarnera. Goran Grdenić prvoplasirani je u konkurenciji domaćih trkača, a osvojio je sedmo mjesto u ukupnom poretku polumaratona (1:12:49). Antun Rudolf Pavelić bio je drugoplasirani domaći trkač, i osmi u ukupnom poretku (1:12:57), dok je Ivan Dračar zauzeo 4. mjesto u domaćoj konkurenciji, a u ukupnom poretku u cilj je ušao kao 11. od ukupno 1269 trkača(1:14:14).

Na Splitskom polumaratonu nastupili su i predstavnici Kvarnerove škole trčanja predvođeni trenerom Zoranom Žilićem (1:47:23), koji je ovoga puta trčao sporijim tempom sa svojim pulenima, među kojima su bili Igor Miličić (1:46:24), Sanjin Dovolić (1:54:55), Danijela Kirinčić (2:03:46) i Iva Mičetić, koja je istrčala svoj prvi polumaraton (2:03:46).

Iva Jagodnik Knapić istrčala je 14. rezultat utrke na 5 kilometara (25:40,0) u kojoj su boje Kvarnera branili i Doris Primorac (32:45,5), Mladen Lukanović (28:10,9), Martina Kelis Lukanović (29:49,8) i Kristina Barić (32:49,8).