Ana Herceg osvojila 11. mjesto na juniorskom SP u Budimpešti

Budimpešta – U nedjelju je u Budimpešti završilo Svjetsko juniorsko prvenstvo na kojem je nastupila i Primorjašica Ana Herceg. U svojoj najjačoj disciplini 200 leđno Ana je zauzela odlično 11. mjesto s rezultatom 2:14,56, dok je na 100 leđno (1:03,86) bila 24. Nastupila je još u utrkama na 50 slobodno, 100 slobodno, 200 slobodno, 400 slobodno te štafeti 4 x 100 mješovito na kojima je skupljala vrijedno iskustvo za daljnju plivačku karijeru.

Nakon Europskog juniorskog prvenstva početkom srpnja u Kazanu na kojem je nastupila u finalu na 200 leđno te nastupa na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Gwangju, Ani je ovo bilo treće “veliko” natjecanje u zahtjevnom ljetnom dijelu sezone.

Fantastičan uspjeh postigao je Franko Grgić iz splitskog Jadrana koji je osvojio dva naslova svjetskog prvaka na 800 i 1500 slobodno, koji je posljednju disciplinu začinio novim svjetskim rekordom!

Čestitke Ani i svim reprezentativcima te njihovim trenerima na ostvarenim rezultatima!