Atletičari Kvarnera uspješno otvorili dvoransku sezonu

Među atletičarima Kvarnera koji su nastupili u prvom kolu u Zagrebu najbolje su bile mlađe juniorke Elide Babić, Rori Kezele, Helena Pervan i Nicole Milić, koje su slavile u štafeti 4×400 metara

Zagreb – Jučer je u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu uz stroge epidemiološke mjere počela ovogodišnja dvoranska sezona. Prvo je kolo Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske pokazalo da su natjecatelji spremni i da su jedva dočekali povratak na atletska borilišta.

Nekoliko osobnih i klupskih rekorda na Ekipnom dvoranskom prvenstvu Hrvatske – prva liga u Zagrebu velik su uspjeh atletičara Kvarnera, pogotovo kada u obzir uzmemo pauzu od treninga zbog pandemije koronavirusa. Ovi nam rezultati daju vjeru da će sezona koja je pred nama, unatoč svim problemima biti itekako uspješna.

Ekipno dvoransko prvenstvo Hrvatske održat će se u tri kola, a tri prvoplasirana atletičara osvajaju bodove na temelju kojih će biti proglašen ukupni pobjednik.

Među atletičarima Kvarnera koji su nastupili u prvom kolu u Zagrebu najbolje su bile mlađe juniorke Elide Babić, Rori Kezele, Helena Pervan i Nicole Milić, koje su osvojile prvo mjesto u štafeti 4×400 metara sa 3:56.99 minuta i najavile napad na mlađejuniorski rekord Hrvatske (3:55.46).

Perspektivne Kvarnerašice uvjerljivo su popravile mlađejuniorski klupski rekord, koji su prošle godine postavile Nicole Milić, Helena Pervan, Lea Vrljević i Lena Valerijev, koje su trčale 4:07.48 minuta.

Bodove je osvojila i Klara Barnjak, i to zahvaljujući drugom mjestu u skoku u dalj u kojem je u drugoj seriji skočila 5,91 metar. Kvarneraši se također mogu pohvaliti i s tri treća mjesta, Tin Vlahinja je u visu preskočio 194 centimetra iz prvog pokušaja, Dominik Babić je u utrci na 800 metara trčao 1:58.03 minuta, a Ivan Vujević u dalju skočio 7,21 metar. Nažalost, Vujević je u četvrtoj seriji morao završiti natjecanje zbog ozljede zadnje lože.

Nicole Milić su četiri stotinke dijelile od osvajanja bodova u utrci na 400 metara u kojoj je trčala 57.11 sekundi. To je njezin novi osobni rekord, ujedno i najbolji mlađejuniorski klupski rezultat, koji je popravila za 78 stotinki. Nicole svakako mora biti zadovoljna ovim rezultatom koji je 61 stotinku sporiji od norme za Europsko prvenstvo mlađih juniora u Rietiju.

Osobni rekord popravila je i Elide Babić u utrci na 60 metara u kojoj je trčala 7.90 sekundi i osvojila 11. mjesto, Nicole Milić bila je 15. sa 8.03 sekunde, a Helena Pervan 21. sa 8.36 sekundi.

Sandra Žilić dobro se snašla u natjecanju sa starijim atletičarkama i osvojila peto mjesto na 3.000 metara (10:41.84), Ivan Vuletić je bio šesti na 3.000 metara (9:11.11), dok su naši sprinteri Mate Mišković (7.20) i Ivan Novko (7.38) bili 11., odnosno 17. u utrci na 60 metara.

Prvo natjecanje sezone Kvarneraši su odradili i više nego uspješno, slijedi povratak treninzima, a sljedeći ispit očekuju 13. veljače kada će se održati drugo kolo Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske – prva liga u Zagrebu.