Boksači BK Rijeka na PH osvojili tri odličja – U konkurenciji klubova Riječani osvojili prvo mjesto

Seniori BK Rijeka se s državnog prvenstva u Zagrebu vraćaju s tri odličja

Zagreb – Proteklog je vikenda u Boksačkom centru Zagreb održano Pojedinačno seniorsko prvenstvo Hrvatske u boksu. Boksački klub Rijeka su na ovom natjecanju predstavljali Matteo Komadina u kategoriji do 64 kilograma, Matej Uremović u kategoriji do 81 kilograma, te Petar Cetinić u kategoriji do 69 kilograma. Matteo Komadina se okrunio titulom državnog prvaka, Matej Uremović je osvojio drugo mjesto, dok je Petar Cetinić završio na trećem mjestu, osvojivši brončano odličje.

Matteo Komadina je u kategoriji do 64 kilograma na svom putu redom svladao Ivana Baruškina iz BK Split, Mateja Ćuka iz BK Omega Zagreb, dok je u finalu Komadina bio bolji od višestrukog prvaka Hrvatske iz BK Nova Gradiška. Komadina je uz titulu državnog prvaka osvojio i titulu najboljeg tehničara prvenstva.

Matej Uremović je u kategoriji do 81 kilograma na putu do srebra svladao Branimira Malenicu iz BK Torcida, u polufinalu je bio bolji od Riječanina Lea Cvetkovića koji nastupa za BK Omega Zagreb, dok se u finalu susreo s višestrukim prvakom Hrvatske, te nekadašnjim juniorskim prvakom Europe Lukom Plantićem iz BK Salona od kojeg je tijesno poražen.

Osvojivši zlatnu, srebrnu te brončanu medalju na seniorskom prvenstvu, BK Rijeka je najuspješniji klub među 72 boksačka kluba u RH.

Na PH u boksu za mlađe seniore, BK Rijeka su predstavljali Lino Ružić u kategoriji do 52 kilograma i Leon Buzik u kategoriji do 69 kilograma. Lino Ružić se u svojoj kategoriji okitio titulom državnog prvaka svladavši u finalu Vida Prkačina iz BK Joker.

Od ostalih predstavnika iz Rijeke, mlađi senior Franko Tonsa iz riječkog BK Team Predator osvojio je titulu državnog prvaka u kategoriji do 64 kg pobijedivši jednoglasnom odlukom sudaca u polufinalu Andi Idrizi iz zagrebačkog BK Nokauta, a u finalu jednoglasnom odlukom sudaca pulskog boksača Ivana Božca. Tonsi je to četvrti naslov državnog prvaka.