BSK – Orijent 1919 0:3. Gerc i Monjac riješili utakmicu

Monjac je zabio za vodstvo u 21 minuti na asistenciju Mulca, da bi Gerc brzo golom glavom povećao na 0:2. Orijent 1919 bio je znatno bolji tijekom prvog dijela susreta, u drugom su lako sačuvali prednost.

Rijeka – Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su na gostovanju u Bijelom brdu protiv momčadi BSK. Krimejčani su tako nastavili dobar mini niz nakon pobjede protiv druge postave zagrebačkog Dinama na domaćem terenu.

Mateo Monjac i Vedran Gerc riješili su ovu utakmicu.  Monjac je zabio  u 21 minuti na asistenciju Mulca, da bi Gerc brzo golom glavom povećao vodstvo na 0:2. Orijent 1919 bio je znatno bolji tijekom prvog dijela susreta. Krimejčani su odlično otvorili drugo poluvrijeme; u 49. minuti opet zabija Gerc, a akcije je krenula od Monjca.

Domaća momčad nije imala puno prilika. Može se izdvojiti 60. minuta ali Marko Dabro nije se dobro snašao na vrhu peterca. Momčad trenera Damira Milinovića dobro je bila posložena i u obrambenoj liniji. Pred sam kraj susreta Gvozdenoviću se ukazala dobra prilika da BSK umanji poraz.