FOTO Dobar zalog za prvi trofej u klupskoj povijesti – Adria Oil Škrljevo slavio u prvoj utakmici finala Alpe Adria Cupa

Činilo se da će košarkaši Adria Oil Škrljeva s lakoćom riješiti pitanje pobjednika Alpe Adria Cupa već u prvoj utakmici. Izvrsno su otvorili utakmicu na krilima Barnjaka, koji je samo u prvoj četvrtini ubacio 8 koševa, a njegova ekipa stigla je do ogromnih 17 poena razlike, uz rezultat 27:10.

Škrljevo – Pola puta do trofeja pobjednika Alpe Adria Cupa uspješno je večeras prošao KK Adria Oil Škrljevo, koji je na domaćem terenu svladao mađarsku ekipu Egis Körmend s uvjerljivim rezultatom 76:67.

No, u drugoj četvrtini kao da je na teren ušla druga ekipa. Škrljevčani koji su u prvoj četvrtini djelovali sigurno, uigrano i samouvjereno, pogubili su konce i ispustili praktički čitavo vodstvo. Egis Körmend iskoristio je drugih deset minuta za odličnu predstavu koja je pokazala da nisu slučajno stigli do finala ovog regionalnog natjecanja i ubacili 25 poena na svega 9 domaćih. Tako se na poluvrijeme otišlo uz sasvim tijesnih 36:35 za domaću ekipu.

U trećoj četvrtini gledali smo izjednačenu borbu dva ravnopravna protivnika, jer Škrljevo je ponovo pronašlo dobru dozu agresije u svojoj igri. Uz nekoliko bitnih promašaja gostujuće ekipe, sredinom treće četvrtine Škrljevo je stiglo do osam poena prednosti, uz rezultat 45:38. Nakon toga dodatno su pojačali ritam igre te stigli i do 15 poena prednosti u 27. minuti susreta. No, do kraja treće četvrtine Körmend se uspio ponovo izvući iz ralja poraza i na posljednji odmor otići s minusom od šest poena, uz rezultat 57:51.

Zadnja četvrtina ponovo je obilježena dobrom igrom Škrljeva, koje je u posljednje tri minute utakmice ušlo s 13 poena prednosti. Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli bitnije promijeniti rezultat, pa je sa zvukom sirene ostala prednost od 9 poena razlike koji će biti dobar „zalog“ za uzvratnu utakmicu u Mađarskoj.