FOTO Bez pobjede za kraj polusezone: Orijent poražen od Međimurja u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici

Koliko god poraz od Međimurja na zatvaranju jesenske sezone bio „gorka pilula“, ne može umanjiti sve uspjehe niti slast pobjedničkih partija koje je sušački stogodišnjak pružao.

Rijeka  – HNK Orijent 1919 nije uspio sjajnu godinu zaključiti pobjedom i na taj se način oprostiti od domaćih navijača u posljednjoj utakmici 2019. godine. Na Krimeji je slavilo Međimurje, sve je bilo riješeno u prvoj četvrtini utakmice – gosti su poveli u 6. minuti i povećali vodstvo u 23. minuti te do kraja zadržali za njih odličan rezultat od 0:2.

No, usprkos porazu, ispraćeni su „črljeno-bijeli“ s terena aplauzom gledatelja, jer Orijent je u svojoj slavljeničkoj godini već pružio i više nego što je itko mogao očekivati. Nakon ulaska u 2. HNL, polusezonu su završili na drugom mjestu, a mogu se pohvaliti i ambicioznom i kvalitetnom ekipom te upravom koja „puca visoko“.