FOTO Len Europa Cup: Preko Partizana do nastavka natjecanja!

Primorjaši sutra rasterećeni od 12 igraju protiv mađarskog OSC-a, protivnika koji predstavlja izrazitog favorita cijelog natjecanja. Utakmica kojom mogu puno dobiti na iskustvu, a s obzirom na večerašnji rezultat ne mogu ništa izgubiti.

Rijeka – Pljesak i zagrljaj igrača i stručnog stožera Primorja na kraju utakmice kojom su protivnika sličnog sastava i kvalitete te izravnog konkurenta za nastavak natjecanja odličnom igrom i u obrani i u napadu gotovo pa ponizili potvrdio je da je prošlogodišnja momčad uz pridošla pojačanja spremna za ovu sezonu. Iako lišeni pomoći prvog centra Paparića, zalaganjem i odličnim nastupom prvenstveno Čubranića, Aksentijevića i Vrlića, ali i cijele momčadi autoiritativno su pokazali da ambicije povratka u viši rang i europskog nastupa nisu samo puke želje.

Prvi zgoditak Partizana djelo je Tomića koji je je pušten na 6 metara i s nekoliko zamaha pogađa rašlje Čubranića, ali vodstvo već u idućem napadu anulira Vrlić sjajnim šraubom 2 s metra. Nesmotrenost i isključenje Blažića kaznio je iskusni Korolija u redovima Partizana tako da nakon minute i pol Partizan vodi 2-1. U četvrtini prepunoj tempa i dinamike s jedne i druge strane drugi zgoditak na kontu Primorja djelo je ljevorukog Čunka iz brze kontre. Rakovac sredinom četvrtine pogađa za prvo vodstvo svoje momčadi snažnim udarcem iz sredine kojeg je u gol Belopavlovića usmjerio obrambeni blok. Putt već drugu utakmicu dokazuje kvalitete australskog vaterpola te s pozicije lijevog vanjskog pogađa za vodstvo od 4-2. Rezultatsku i igračku dominaciju Primorja nakon pozvanog time-outa momčad Partizana i dalje ne uspijeva prekinuti budući da Čubranić brani snažan udarac Radonjića. Potpuno matirati protivnika i podići vodstvo na plus 3 ne koristi Vrlić iz dobro odrađene akcije igrača više, a kako to u sportu biva kazna je uslijedila već u idućem napadu kada Kasum zabija za konačnih 4-3 prve četvrtine.

Vrlić svojom snalažljivošću provocira isključenje u prvom napadu Primorja na početku druge četvrtine i brzom egzekucijom podiže prednost na 5-3. Čubranić dobrom obranom Radonjiću podiže moral svoje momčadi koja brzom tranzicijom pravi probleme gostima, te nakon isključenja Radonjića Augusti iz lijevog krila poentira za velikih 6-3. Pokretljiva obrana domaćih na igraču više radi velike probleme vaterpolistima Partizana, a Vrlić s druge strane ne koristi odličnu priliku za povećanje vodstva kada mu Belopavlović ulazi u udarac. Četvrti zgoditak Partizana postiže Barać iz kontre, a iskusni Korolija vraća svoju momčad u igru okrenivši se s Tkačem na leđima te snažno poentira za 6-5. Golgeterski post domaćina prekida upravo Tkač kada nakon isključenja Radulovića i time outa svoje momčadi zabija za 7-5. Čubranić brani posljednji napad Partizana te se na veliki odmor odlazi s dva zaveslaja prednosti za Primorje.

Pljesak domaće publike na početku treće dionice susreta izmamio je Čubranić odličnim izlaskom s gola i oduzimanjem lopte Raduloviću, a Brubnjak s druge strane nakon odlične asistencije Rakovca pogađa za visokih 8-5 s pozicije lijevog krila. Ponovno odlični Čubranić najprije obranom Radanoviću, a potom Radonjiću dovodi do ludila gostujćeg stratega Čirića. Ipak Radonjić sretno udarcem izvana postiže pogodak za rezultat 8-6. Kapetan Peroš već u idućem napadu zabija za 9-6. Ono što nije branio Čubranić, to je branila stativa tako da nakon isključenja Rakovca i udarca Radonjića i dalje svijetli rezutat 9-6 na semaforu 3 minute prije kraja treće četvrtine. Odličnu priliku za prvo vodstvo od 4 zgoditka ne koristi Čunko nakon igrača više, ali rezultat 9-6 na isteku treće i početku četvrte četvrtine garantirao je nastavak europskog nadmetanja.

Aksentijević nakon osvojene lopte Brubnjaka na početku četvrtine, u posljednjoj sekundi prvog napada zabija za velikih, gotovo nedostižnih 10-6. Putt s prve stative nakon drugog isključenja Radonjića zabija za plus 5 svoje momčadi, a kada je Čubranić točno na sredini posljednje četvrtine obranio udarac Mitrovića svime je već bilo jasno da Primorje neovisno o sutrašnjem rezultatu protiv favoriziranog OSC-a nastavlja svoj europski put. Aksentijević i Tkač do kraja utakmice upisali su se u listu strijelaca za konačnih 13-6.