[FOTO] Orijent jesenski prvak

U zaostaloj utakmici prvaci su svladali Dinamo II rezultatom 4:1 (3:1)

Rijeka – Orijent je jesenski prvak. U zaostaloj utakmicu mladići s Krimeje pred više od 500 gledatelja pobijedili su Dinamo II rezultatom 4:1.

Crvene je u vodstvo doveo Fućak u 15. minuti, no samo dvije minute kasnije Šaranić poravnava na 1:1. Nakon pola sata igre na scenu stupa Frigan. Dvama golovima u tri minute Orijent bježi na 3:1.

Pobjedu je potvrdio Fatić u 83. minuti. Najljepši poklon pod božićni bor. Jesenska titula koja je stigla nakon pet pobjeda u nizu.

Orijent predvodi drugoligašku karavanu s 29 bodova, na drugom mjestu je lanjski prvoligaš Varaždin s 27 bodova. Rudeš i Dubrava završili su jesen s 25 bodova, Croatia Zmijavci zatvara top pet s 24 boda.

Jesenske prvake sigurno čeka težak posao na proljeće da bi zadržali lidersku poziciju koja vodi u prvu ligu. Liga je izjednačena i bodovno zgusnuta. No, o tome će trener Edo Flego i ekipa razmišljati na proljeće. Sad su zaslužili slavlje.

Orijent 1919 je nastupio u sastavu: Boglić, Mulac, Fatić (od 86. Srzentić), Švrljuga (od 86. Grgić), Hodža, Macolić (od 86. Senčar), Frigan (od 73. Matulja), Jadrić (od 61. Mohorovičić, Putnik, Tadejević, Fućak.