FOTO Rijeka je stigla do još jedne pobjede i zadržala stopostotni učinak – Na Rujevici pao Slaven Belupo

Nova „žrtva“ riječkih nogometaša bio je Slaven Belupo, koji je pružio dobar otpor na Rujevici, no nedovoljno za razigranu domaću ekipu.

Rijeka – Novu pobjedu pred domaćom publikom upisala je večeras HNK Rijeka, zadržavši tako stopostotni učinak na otvaranju sezone i priključak za Dinamom. Nova „žrtva“ riječkih nogometaša bio je Slaven Belupo, koji je pružio dobar otpor na Rujevici, no nedovoljno za razigranu domaću ekipu.

U prvih dvadesetak minuta „bijeli“ su stvorili nekoliko nezgodnih situacija pred golom gostiju, a priliku da se prvi upiše u strijelce nije propustio Antonio Čolak. U 24. minuti Kvržić je sjajno odigrao loptu u prostor, Čolak je pobjegao zadnjoj liniji obrane Slavena i lobom matirao vratara Filipovića.

Svega pet minuta trebalo je da se vodstvo Rijeke poveća na 2:0, a opet je važnu ulogu odigrao strijelac prvog pogotka. Čolak je sjajno primio loptu i okrenuo braniča, uslijedio je precizan ubačaj za Lončara koji je poentirao. Rijeka je prijetila još nekoliko puta do kraja prvog dijela, a dvije šanse imali su i igrači Slavena, no na odmor se otišlo s rezultatom iz 29. minute.

Na samom početku drugog poluvremena gosti su šokirali domaće tribine. Krstanović je zabio nekoliko sekundi nakon ulaska. Ejupi je ubacio jednu loptu, Krstanović pucao prizemno, a lopta je prošla ispod ruke Prskala. Taj pogodak dao je dodatni elan gostujućoj ekipi, koja je u sljedećih petnaestak minuta nanizala nekoliko dobrih situacija pred vratima Prskala, no lopta ipak nije ušla u mrežu.

I kad se činilo da su gosti nadomak preokreta, „bijeli“ su uspjeli „prelomiti“ utakmicu. U 73. minuti zabio je Ivan Tomečak za 3:1. Acosty je ubacio, Čolak spustio, a Tomečak sjajno poentirao!

Rijeka Je Stigla Do Još Jedne Pobjede I Zadržala Stopostotni Učinak – Na Rujevici Pao Slaven Belupo

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank