FOTO Zamećani savladali ekipu Umaga i osvojili nova dva boda

Utakmica je završila rezultatom 33:26 u korist Zameta, a kod domaćina su se istaknuli Nikola Njegovan s osam pogodaka, Vanja Šehić sa šest pogodaka te Veron Načinović s pet, dok je Marin Sorić imao 13 obrana. Kod Umaga Ivan Majić postigao je šest pogodaka, a Filip Glavaš i Igor Vujić pet pogodaka.

Rijeka – Jučer su na parketu Centra Zamet u sklopu 6. kola Paket 24 Premijer lige Zamećani dočekali ekipu Umaga i osvojili nova dva boda.

Već u samom startu utakmice rukometaši RK Zamet krenuli su vrlo odlučno i utakmicu otvorili s četiri uzastopna pogotka (Njegovan, Martinović, Načinović). Iako Umag nastoji održati malu razliku, pred kraj prvog poluvremena Zamet s čak pet uzastopnih pogodaka od kojih dva daje Šehić, dva Zarev i jedan Martinović, bježi Umagu na čak sedam golova razlike. Umag do kraja poluvremena ne uspijeva smanjiti razliku pa se na predah ide s rezultatom 18:12 u korist domaćina.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo preokret, iako Umag uspijeva do 33. minute smanjiti razliku, Zamećani ponovno uzvraćaju napadom i postaje evidentno da će gosti teško doći do izjednačenja.

Uoči samog početka utakmice održana je mala svečanost. Naime, INA – industrija nafte je već dugi niz godina glavni pokrovitelj Zametove rukometne škole pod nazivom R-INA akademija. Prije 9 godina potpisan je ugovor koji traje sve do danas, a nastavit će se i u ovoj sezoni. U tim godinama Zametovi su mladi igrači postizali respektabilne rezultate, osvajali su naslove državnih prvaka, osvajali srebrne i brončane medalje na završnicama državnih prvenstava, a upravo igrači koji su prošli R-INA akademiju danas su standardni članovi 1. ekipe RK Zamet, a neki od njih su i članovi juniorske reprezentacije Hrvatske.

Treneri u R-INA akademiji su i legendarni Zametovi igrači Marin Mišković – bivši trener 1. ekipe RK Zamet, Mateo Hrvatin – bivši hrvatski reprezentativac i Milan Uzelac – dugogodišnji Zametov kapetan. Osim njih s mladim nadama treniraju i treneri Erstić, Saršon, Lisica, Skokandić, Sardelić i Novaković.

Gospodinu Ivanu Krešiću – članu uprave INA-e koji je u ovom projektu prisutan od prvoga dana, a koji je unazad nekoliko godina i sam bio član uprave Zameta, članovi uprave – predsjednik Vedran Devčić, direktor Vedran Babić i team manager Boris Konjuh uručili su znak zahvale na dugogodišnjoj suradnji.