HNK Orijent 1919 nastavio pobjednički niz – Na Pešćenici nakon preokreta ‘pao’ HAŠK

Arhiva Torpedo media

Gosti su u utakmicu praktički ušli s „golom minusa“, jer već u prvom minuti HAŠK je poveo pogotkom Paola Matteonija koji je nakon greške Orijentove obrane s dvadesetak metara pogodio malu mrežu za pogodak prednosti za domaćina.

Zagreb – Preoretom u uzbudljivoj utakmici na zagrebačkom gostovanju igrači HNK Orijent 1919 nastavili su svoj pobjednički niz, HAŠK je poražen rezultatom 1:2. Gosti su u utakmicu praktički ušli s „golom minusa“, jer već u prvom minuti HAŠK je poveo pogotkom Paola Matteonija koji je nakon greške Orijentove obrane s dvadesetak metara pogodio malu mrežu za pogodak prednosti za domaćina.

Rani pogodak otvorio je utakmicu, opasnosti su se redali pred oba gola, a krajem prvog poluvremena gosti su uspjeli izjedančiti preko Iličića koji je dobro prihvatio loptu što ju je nakon Fatićeva pokušala kratko odbio domaći golma Spudić. Orijentovu igrači preostalo je tek da iz blizine zatrese mrežu za 1:1.

Otvorena igra nastavila se i u drugom dijelu, obje momčadi htjele su pobjedu, a do nje je stigao Orijent u 72. minuti kada je fantastično izvedenim slobodnim udarcem s dvadesetak metara Monjac pogodio za 1:2 i pobjedu gostiju.