HNK Rijeka: Kadeti pobjedom nad Šibenikom preuzeli vrh ljestvice

Riječani su ovom pobjedom zasjeli na prvo mjesto HNL-a s osvojenih 7 bodova. S istim brojem bodova no sa slabijom gol razlikom na drugom se mjestu nalazi Hajduk dok treće mjesto zauzimaju kadeti Dinama sa 6 bodova.

Rijeka – Kadeti Rijeke i Šibenika protekle su nedjelje odmjerili snage u sklopu trećeg kola HNL-a. Utakmica koja se po lijepom vremenu i pred pedesetak gledatelja igrala na igralištu Robert Komen donijela je zanimljiv dvoboj dosad neporaženih momčadi u prvenstvu.

Poveli su gosti u 24. minuti kada je Kuman iz blizine odbijenu loptu domaćeg vratara rutinski pospremio u mrežu za 0:1. Rijeka je izjednačila već u 33. minuti iz kaznenog udarca. Brekalo, na kojem je jedanaesterac i skrivljen preuzeo je odgovornost i odmjerenim je udarcem savladao gostujućeg vratara Jerolimova za izjednačenje. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 64. minuti. Nakon lijepe akcije Rijeke i nekoliko duplih dodavanja, Bilić je primio loptu na desnoj strani lijepo pogodivši suprotan kut za veliko
slavlje i važna tri boda.

Riječani su ovom pobjedom zasjeli na prvo mjesto HNL-a s osvojenih 7 bodova. S istim brojem bodova no sa slabijom gol razlikom na drugom se mjestu nalazi Hajduk dok treće mjesto zauzimaju kadeti Dinama sa 6 bodova. U idućem kolu prvenstva koje je na rasporedu 16. rujna Rijeka ide na noge Varteksu koji je u prva tri kola zabilježio tri poraza.