Hrvatska stopostotna u Šibeniku, mladi vaterpolisti izborili EP do 15 godina

Europsko prvenstvo ovog uzrasta održat će se od 4. do 11. srpnja 2021. u gradu Louleu, u Portugalu.

Šibenik – Na najljepši su način naši mladi vaterpolisti čestitali domovini praznik, Dan državnosti. Naime, naša izabrana muška vrsta do 15 godina, s maksimalnih je 9 bodova ili tri pobjede iz isto toliko utakmica okončala kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje su se igrale u Šibeniku. Nakon uvjerljivih trijumfa protiv Litve 30:5 i Nizozemske 17:6, u nedjeljno je jutro u Crnici, hrvatska reprezentacija koju vodi trener David Burburan pobijedila i Njemačku na čijoj je klupi poznati srpski stručnjak, Nebojša Novoselac.

Njemačka se pokazala najjačim suparnikom u A kvalifikacijskoj skupini u Šibeniku, što je bilo i za očekivati, no opet ne i toliko jaka da bi se ispriječila našim mladićima na putu prema pobjedi. Ona je pak (pobjeda) trasirana u samom otvaranju, vodstvom Hrvatske 3:0 nakon pet minuta igre. Nijemci su se ipak pokazali kao ozbiljan suparnik, sastav koji se olako ne predaje, a ne može se osporiti niti određena razina znanja i kvalitete. Uostalom, sredinom druge četvrtine Njemačka je čak uspjela izjednačiti (5:5), da bi ‘stvari na svoje’ brzo vratili naši mladići s tri uzastopna pogotka (Marko Glavinić, Karlo Dragošević i Gabrijel Burburan za 8:5). To je bio i kraj svakom nadanju Njemačke za mogućim novim smanjivanjem zaostatka. Štoviše, u trećoj četvrtini je Hrvatska postigla 4 gola, a da nije primila niti jedan, da bi početkom zadnje dionice zabilježili i najveću prednost na utakmici (13:6). Do kraja je ostalo samo rutinski utakmicu privesti kraju.

U drugoj utakmici posljednjeg 3. kola, Nizozemska je pobijedila Litvu 17:10. Tako je uz Hrvatsku, EP u Portugalu izborila i njemačka vrsta koja je bodovno poravnata s Nizozemskom. Budući da su i u međusobnom mjeru Njemačka i Nizozemska poravnate (8:8), presudila je gol-razlika u korist njemačke vrste.