Izvrsnom igrom Zamet ubilježio uvjerljivu pobjedu protiv trećeplasiranog Umaga

U posljednjem kolu Zamet gostuje kod Gorice, iduće subote 9. ožujka.

Rijeka – U pretposljednjem kolu regularnog dijela sezone Zamet je na domaćem terenu dočekao ekipu Umaga i odnio pobjedu odličnim rezultatom 30:22 te tako osvojio nova dva boda.

Zamet je utakmicu otvorio s dva pogotka, a iako je u petoj minuti došlo do izjednačenja, Zamet s čak pet uzastopnih pogodaka od kojih po jedan daju Glavaš, Lučin i Starčević, a dva Martinović, utakmicu nastavlja u prednosti s čak pet golova razlike. U drugom dijelu poluvremena slijedi dinamična igra u kojoj Zamet dominira pa se na predah ide rezultatom 15:10 u korist domaćina.

Sličan tempo nastavlja se i u drugom poluvremenu, a Umag ne uspijeva smanjiti zaostatak unatoč nekoliko dobrih akcija. Tek u 43. minuti Umag smanjuje na dva gola zaostatka, ali domaćini s tri uzastopna pogotka (Martinović, Babić, Načinović) ponovno vraćaju prednost na pet golova razlike.

Sigurnu razliku Zamećani zadržavaju sve do pred sam završetak, a u posljednjim minutama utakmice slijede tri uzastopna pogotka (Glavaš, Martinović, Mozetič) pa Zamet slavi pobjedu nad Umagom.

Kod Zameta su se istaknuli Patrik Martinović i Filip Glavaš sa 7 pogodaka te Matija Starčević s 4, dok je Marin Sorić imao 13 obrana.

Kod Umaga su se istaknuli Tomislav Severec sa 7 pogodaka i Marin Sinčić s 5, dok je golman Tomislav Milinković imao 11 obrana.