Judo – Zoran Grba i Sandra Uršičić osvojili srebro na Europskom judo kata kupu u Buxellesu

Europski judo kata kup u Bruxellesu se tradicionalno održava svake godine krajem veljače i smatra se najjačim natjecanjem prije europskog prvenstva

Bruxelles – Na Europskom judo kata kupu održanom 24.02.2019 u Bruxellesu nastupilo je 80 parova iz 17 europskih država te Kanade i Saudijske Arabije. Europski judo kata kup u Bruxellesu se tradicionalno održava svake godine krajem veljače i smatra se najjačim natjecanjem prije europskog prvenstva koje će se ove godine održati u sedmom mjesecu.

Hrvatsku su predstavljala 2 kata para Ana Kvolik i Donna Vadlja u Katame no kati te Zoran Grba i Sandra Uršičić u Ju no kati. U Katame no kati Ana i Donna su u kvalifikacijama bile devete, dok su Zoran i Sandra odličnim nastupom u kvalifikacijama ušli u finale te u finalu osvojili drugo mjesto i srebrnu medalju, te time uspjeli zadržati status jednog od najboljih kata parova u Europi, te se nadamo da će se uspjeh ponoviti i na Europskom prvenstvu koje se u srpnju održava u Španjolskoj.