Juniori Rijeke pobjedili Sesvete – Emanuel Črnko postigao hat-trick

Konačan rezultat postavio je Bušnja u 87. minuti. Nanizao je nekoliko igrača i pogodio u suprotni kut za 6:0.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Sesvete 6:0 u zaostaloj utakmici 13. kola Prve HNL. Najraspoloženiji u riječkim redovima bio Emanuel Črnko koji je postigao hat-trick, dok su po jednom mrežu zatresli Milan Ristovski, Ivan Lepinjica i Denis Bušnja.

Rijeka je povela u sedmoj minuti susreta. Štefulj je nanizao nekoliko obrambenih igrača Sesveta i lijepo uposlio Ristovskog koji je naciljao u bliži vratarev kut za 1:0.

Vodstvo je povećao Črnko u 18. minuti. Pintarić i Ristovski oduzeli su loptu na desnoj strani, Ristovski je navukao dva igrača na sebe i produžio za Črnka koji je mirno pogodio za 2:0.

Na 3:0 povisio je Črnko u 30. minuti. Nakon duplog pasa s Mitrovićem, Črnko je s ruba šesnaesterca smjestio loptu u donji lijevi kut.

U drugom dijelu prvi je mrežu zatresao Lepinjica. U 58. minuti potegnuo je s osamnaest metara i pospremio loptu u same rašlje za 4:0. Isti igrač je u 77. minuti dugom loptom uposlio Črnka koji je mirno pogodio donji lijevi kut za 5:0.

Sesvete su bile blizu pogotka pred kraj prvog dijela. Diklić je pucao s osamnaest metara i pogodio gredu.

U 25. minuti Črnko je na povratnoj pronašao Vuka, a njegov udarac zaustavila je greda. Dobru priliku imao je i Ristovski u 35. minuti kada je, nakon dodavanja Mitrovića, pucao malo pokraj gola.

1. HNL juniori, 13. kolo
Rijeka – Sesvete 6:0
Stadion Igralište u kampu HNK Rijeka
Gledatelja 45. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)
Strijelci: 1:0 Ristovski (7′), 2:0 Črnko (18′), 3:0 Črnko (30′), 4:0 Lepinjica (58′), 5:0 Črnko (77′), 6:0 Bušnja (87′)

Rijeka: Pandur, Putnik, Štefulj, Čeliković, Vuk, Mitrović, Jurešić, Črnko, Pintarić, Lepinjica, Ristovski.
Sesvete: Demo, Milas, Čukac, Nikšić, Šušković, Hranjec, Diklić, Mikulić, Kahrimanović, Sliško, Cetina.