Juniori Rijeke poraženi su od Lokomotive u utakmici 16. kola Prve HNL

Juniori su poraženi od Lokomotive 1:2 te ostali bez boda u nadoknadi.

Rijeka – U zanimljivom ogledu odigranom po hladnom vremenu, lokosi su u konačnici bili s(p)retniji suparnik, a odluka je pala u sudačkoj nadoknadi kada je Petković preciznim udarcem matirao Tanjića – 1:2.

Rijeka je dala sve karte u napad u preostalom vremenu, a nakon posljednjeg ubačaja Riječani su tražili kazneni udarac zbog igranja rukom nogometaša Lokomotive na gol crti, ali sudac Vidulin je samo označio kraj utakmice.

Lokomotiva je prvu priliku imala u drugoj minuti, nakon akcije po desnoj strani udarac Šotičeka u dobroj situaciji obranio je Tanjić.

U petoj minuti Bristrić je uspio ubaciti pred gol Lokomotive, ali nitko od suigrača nije bio tamo.

Lokosi su prijetili novim opasnim udarcem Špeljaka, ali Tanjić je bio siguran.

Rijeka je do gola mogla u 12. minuti nakon ubačaja, a malo je nedostajalo da Rudić glavom skrene loptu pored istrčalog vratara.

Osam minuta kasnije nova prilika za bijele. Bodetić je ubacio s lijeve strane za Gajzlera koji nije uspio kvalitetno pucati, lopta je došla do Ametija čiji je udarac sa 16 metara otišao preko grede.

U 22. minuti nova gužva pred golom Lokomotive, Gajzler opet nije uspio kvalitetno pucati, lopta je došla do Babića u sjajnoj situaciji, ali veznjak Rijeke nije uspio pucati i gosti su izbili loptu u korner.

Gosti su poveli u 30. minuti, nakon duela Ametija i Ubanija sudac Vidulin je pokazao na bijelu točku unatoč velikim prosvjedima od strane domaćina.

Smakaj je preuzeo odgovornost, Tanjić je obranio udarac, ali nogometaš Lokomotive odbijanac je pospremio u mrežu – 0:1.

Do kraja prvog dijela opasan udarac Išlića otišao je pored gola, a u 42. minuti Špeljak je izveo slobodan udarac s 20 metara. Tanjić je odbio loptu, natrčao je Šotiček, ali vratar Rijeke još je jednom dobrom reakcijom sačuvao mrežu.

Rijeka je mogla do gola u završnici prvog dijela, u 43. minuti Ameti je ubacio, Bristrić ostavio za Valjana čiji je udarac iz odlične pozicije završio u obrambenom bloku.

Rijeka je u nastavku krenula još agresivnije, Bristrić je lijepo prošao u 49. minuti, ali nije uspio pucati.

Na drugoj strani Šotiček (50′) je pronašao Ubanija čiji je udarac ulovio Tanjić.

Bijeli su blizu gola bili u 62. minuti. Bodetić je ubacio iz kornera, a Rudić glavom pucao pored gola.

Na drugoj strani Špeljak se u 79. minuti s lijeve strane sjurio prema golu Rijeke, ali Tanjić je novom obranom ostavio bijele u igri.

I onda je u 84. minuti Rijeka izborila slobodan udarac na 25 metara, Bristrić je naciljao i sjajnim udarcem zatresao mrežu – 1:1.

U završnici se dodatno rasplamsala igra, Šotičekov udarac u 85. minuti obranio je Tanjić, na drugoj strani vratar Petrčić nije dobro reagirao nakon kornera u 89. minuti, ali obrana lokosa očistila je opasnost.

Uoči pobjedničkog pogotka Lokomotive i Rijeka je imala veliku priliku, ali udarac Ricova obranio je vratar Petrčić.