Juniori Rijeke ‘razbili’ Hrvatski dragovoljac na otvaranju drugog dijela sezone – ‘Petarda’ u mreži gostiju

Bijeli su bili kvalitetnija ekipa kroz cijelu utakmicu i na kraju su zasluženo stigli do tri boda.

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac 5:0 na otvaranju drugog dijela Prve HNL u okviru 15. kola. Bijeli su bili kvalitetnija ekipa kroz cijelu utakmicu i na kraju su zasluženo stigli do tri boda.

Rijeka je povela već u petoj minuti. Mitrović je srušen u kaznenom prostoru, a Pintarić je preuzeo odgovornost i poentirao s bijele točke – 1:0.

Dvije minute kasnije Mitrović je ubacio za Lepinjicu, ali udarac glavom otišao je preko gola. Rijeka je pokušavala doći do drugog gola koji bi usmjerio utakmicu u mirnije vode.

Nakon jednog slobodnog udarca za Hrvatski dragovoljac u 14. minuti, uslijedila je brza kontra Rijeke. Pintarić se sjurio prema golu i odigrao za Mitrovića čiji je udarac obranio vratar Zrinščak, koji je izašao s gol crte i skratio kut.

Rijeka je lijepu akciju odigrala i u 17. minuti, Mitrović je odigrao za Jelavića koji je gurnuo loptu za Omerovića čiji je udarac s ruba kaznenog prostora blokiran. Nakon kornera, Antanasković je pucao s 18 metara, ali lopta je otišla malo iznad grede.

Bijeli su prednost udvostručili u 38. minuti. Mitrović je ubacio iz kornera, uslijedila je gužva u kaznenom prostoru Hrvatskog dragovoljca. Ivan Smolčić uspio se zagraditi i nakon kontakta s gostujućim braničem, sudac Jelenčić još je jednom pokazao na bijelu točku.

Pintarić je ponovo bio siguran – 2:0.

Najljepša akcija uslijedila je u 42. minuti. Bukvić i Omerović odigrali su dupli pas na desnoj strani. Bukvić je ubacio, Omerović propustio loptu, a Mitrović lijepo poentirao – 3:0.

U 43. minuti Pintarić je ubacio, Omerović uspio doći do lopte na drugoj vratnici, ali sve je završilo kornerom za Rijeku. Nakon brzo izvedenog ubačaja iz kuta, vjetar je utjecao na let lopte koji je prevario sve, ali vratnica je spriječila novi gol u mreži gostiju.

Ako su gosti gajili ikakvu nadu u povratak u utakmicu, ona je nestala vrlo brzo na otvaranju drugog dijela kada je Buqaj zaradio drugi žuti karton i gosti su do kraja utakmice morali igrati s deset igrača.

Hrvatski dragovoljac ipak se malo probudio u nastavku, udarac Periša s 25 metara uspio je zaustaviti Pandur. U 64. minuti vratar Rijeke istrčao je s gola, ali nije dobro izbio loptu koja je došla do Periše. Nogometaš Hrvatskog dragovoljca nije uspio iskoristiti priliku i s 25 metara s desne strane promašio je prazna vrata.

U 65. minuti Antanasković se namjestio na dvadesetak metara i prekrasnim udarcem zatresao gostujuću mrežu – 4:0.

Jakov Pintarić hat-trick je kompletirao u 81. minuti kada je prekrasnim udarcem s 18 metara matirao gostujućeg vratara – 5:0.