Juniorsko EP u plivanju – Veliki uspjeh Primorjaša Ane Herceg, Antonia Đakovića i Antonia Rajkovića

Odlične nastupe na EP ostvarili su Primorjaši Ana Herceg, Antonio Rajković i Antonio Đaković koji pliva pod zastavom Švicarske.

Rijeka – Od 3. do 7. srpnja u Kazanu je održano Europsko juniorsko prvenstvo u plivanju. Boje Hrvatske na ovom su natjecanju predstavljali Klara Bošnjak, Ana Blažević, Leona Coha, Ana Herceg, Lorena Jerebić, Dora Komić, Iva Marta Dujanić, Nika Špehar, Meri Mataja, Antonio Rajković, Mario Šurković, Robert Vukičević, Michel Brassard, Love Serdarević i Paula Lončarević.

Odlične nastupe na EP ostvarili su Primorjaši Ana Herceg, Antonio Rajković i Antonio Đaković koji pliva pod zastavom Švicarske. Ana Herceg osvojila je ukupno 8. mjesto u finalnoj utrci 200 leđno s rezultatom 2:16,58. Ana je najprije u jutarnjim kvalifikacijama isplivala 2:14,04 i oborila juniorski rekord Hrvatske kojeg je držala Sanja Jovanović. U polufinalnoj utrci bila je još brža te sa 2:13,33 oborila novi mlađe seniorski rekord Hrvatske kojeg je također držala Sanja Jovanović. Ana je još nastupila na 200 slobodno (2:04,93) zauzevši 33. mjesto te na 200 mješovito (2:21,23) i 29. mjestom te u štafetama 4 x 100 mješovito i 4 x 100 slobodno u kojima je zauzela 13. mjesto te u štafeti 4 x 100 slobodno mix s ukupno 12. mjestom.

Antonio Rajković, kojega je ozljeda spriječila u finiširanju priprema za najvažniji nastup sezone, izvukao je svoj maksimum i odlično odradio svoje utrke. Na 50 prsno otplivao je 29,56 i zauzeo 23. mjesto dok je na 100 prsno sa 1:05,19 zauzeo 35.mjesto. Antonio je sudjelovao i u štafetama 4 x 100 mješovito mix koja je zauzela 14. mjesto te u štafeti 4 x 100 mješovito koja je zauzela 20. mjesto

Veliki uspjeh ostvario je Primorjaš Antonio Đaković koji pliva pod zastavoniorskom Švicarske. Antonio je postao europski prvak na 400 slobodno sa 3:47,89, brončani na 200 slobodno (1:47,26) dok je na 100 slobodno ostao na korak do postolja.