KAKVA DRAMA Čolaku poništen pogodak nakon konzultacije VAR-a, Rijeka i Gorica odigrale bez pobjednika

Arhiva Torpedo media

Slavlje je kratko trajalo, jer pobjednički pogodak poništen je nakon što je sudac Jović konzultirao VAR. Presuda je glasila – igranje rukom!

Gorica – Kakva drama u finišu utakmice između Rijeke i Gorice! Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kada je Daniel Štefulj ubacio, a Antonio Čolak pogodio za slavlje „bijelih“. No, slavlje je kratko trajalo, jer pobjednički pogodak poništen je nakon što je sudac Jović konzultirao VAR. Presuda je glasila – igranje rukom!

Bilo je to vatreno finale uzbudljive utakmice. Prilike su se nizale s obje strane – Rijeka je možda imala inicijativu, no nije niti Gorica stajala skrštenih ruku. Opasnost za domaći gol bio je Daniel Štefulj i njegovi ubačaji – nakon jednog takvog ubacivanja s desne strane u 10. minuti lotpa se kratko odbila, natrčao je Raspopović koji je ostao sam, ali udarac iz prve s 15 metara prošao je uz vratnicu.

Gorica je zaprijetila na drugoj strani s nekoliko izglednih prilika u nekoliko minuta, no Rijeka se uspjela obraniti od tog pritiska i u 22. minuti stigla nadomak pogotka. Priliku je stvorila velika pogreška u obrani Gorice. Štefulj je prošao po lijevoj strani i sjajno ubacio, Čolak je bio sam pred golom, ali vratnica je spasila Goricu! Tada, kao i u završnici, malo je nedostajalo da i treću utakmicu zaredom Rijeka postigne gol iz akcije Štefulj – Čolak.

Prema kraju prvog dijela, Rijeka je pojačala ritam i ozbiljno ugrozila “čistu mrežu” domaćeg vratara. Najizgledniju priliku imali su u 39. minuti. Gorica je bila pred golom Rijeke, a jedan ubačaj Lepinjica je očistio iz kaznenog prostora. Lončar i Čolak duplim pasom izbacili su cijelu obranu Gorice, Lončar je pretrčao skoro cijeli teren prema golu uz pratnju Muse na leđima, ali na kraju je ponestalo snage za kvalitetniji udarac i Kahlina ponovo spasio Goricu.

Početkom drugog dijela, uloge su se promijenile, Gorica je napadala, a Rijeka se povukla. Nekoliko dobrih prilika osujetio je gostujući vratar Pandur, a u 64. minuti pogriješili su domaći igrači. Ndiaye je lijepo primio lopti i “lažnjakom” se riješio pratnje u kaznenom prostoru, ali umjesto udarca, odlučio se na pokušaj dodavanja i propala je šansa za domaćina.

Uzbuđenja su trajala do samog kraja. U prvoj minuti sudačke nadoknade Ndiayje odlično je pucao glavom, a srećom lopta je otišla preko grede. Nekoliko sekundi nakon toga, dogodila se akcija Štefulj – Čolak koja je donijela kratkotrajno slavlje “bijelima”, ali nakon poništenog pogotka ostao je početni rezultat – 0:0.