Kantrida je ove subote ugostila juniorsko PH u atletici – Erik Sluga i Dominik Babić državni prvaci, Kvarneru ukupno 11 medalja

Kiša i nevrijeme utjecali su na odvijanje natjecanja prvog dana u subotu, ali je zato vrijeme poslužilo atletičare u nedjelju. Atletičari Kvarnera su u dva dana natjecanja osvojili ukupno 11 medalja; dva zlata, pet srebrnih odličja i četiri bronce.

Rijeka – Proteklog vikenda u Rijeci je, u organizaciji AK Kvarner, održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke. Kiša i nevrijeme utjecali su na odvijanje natjecanja prvog dana u subotu, ali je zato vrijeme poslužilo atletičare u nedjelju. Atletičari Kvarnera su u dva dana natjecanja osvojili ukupno 11 medalja; dva zlata, pet srebrnih odličja i četiri bronce.

Zlato i titulu juniorskog prvaka Hrvatske osvojio je Erik Sluga u utrci na 400 metara trčavši 48.60 sekundi, a dan kasnije pobijedio je Dominik Babić, koji je na 800 metara trčao 1:54.06 minuta, dok je Luka Vukelić osvojio broncu sa 1:56.57 minuta, da je trčao samo stotinku brže postao bi viceprvak Hrvatske. Srebro je zato osvojio u utrci na 1.500 metara u kojoj je trčao 4:01.13 minuta. Atletičari su Kvarnera uzeli i dva srebra na 3.000 metara sa zaprekama, Ana Tibljaš postala je viceprvakinja Hrvatske za 11:42.68 minuta, dok je Ivan Vuletić trčao 10:15.55 minuta. I muška štafeta Kvarnera 4×100 metara stala je na postolje, u njoj su trčali Marko Gregurec, Adrijan Ružić, Matej Vrban i Erik Sluga i sa 44.71 sekundi osvojili srebro. Ni postolje kugle nije moglo proći bez predstavnika kluba organizatora, Toni Gržić je u trećoj seriji kuglu bacio 14,83 metara i osvojio srebro.

Tehničke discipline donijele su Kvarnerašima i dvije bronce, Laura Delač bila je treća u bacanju diska hicem od 33,18 metara, dok je Marko Janković broncu osvojio u skoku uvis s drugim uspješnim skokom preko 186 centimetara. I muška štafeta Kvarnera 4×400 metara utrku je završila s medaljom oko vrata, Adrijan Ružić, Leon Lanza, Marko Gregurec i Dominik Babić osvojili su broncu za 3:29.40 minuta.

Luana Bobanović trčala je izvan konkurencije na 100 metara na juniorskom prvenstvu Hrvatske da bi istrčala normu za mlađeseniorsko europsko prvenstvo, ali ju je jaka kiša spriječila u ostvarenju cilja pa je trčala 12.0 sekundi. Domaće kopljašice Franja Želimorski i Laura Štefanac su juniorsko državno prvenstvo iskoristile kao jedno od trening natjecanja, Franja je bila uspješnija s hicem od 46,50 metara, dok je Laura koplje bacila 43,85 metara. Izvan konkurencije je nastupila i Klara Barnjak koja je u dalju skočila 6,05 metara u petoj seriji.

Organizatori ovog natjecanja unatoč vremenskim nepogodama odlično su odradili posao. U subotu je zbog jake kiše i grmljavine u jednom trenutku čak prestala raditi i elektronika, no usprkos tome, natjecanje je uspješno privedeno kraju. Sljedećeg je vikenda isti klub na istom mjestu organizator mlađejuniorskog prvenstva Hrvatske.

Ostali rezultati, juniorke, 400 m: 4. Lena Valerijev 58.0. 1.500 m: 9. Jana Jovanović 5:26.83. 100 m prepone: 6. Iva Polić 17.07. Troskok: 6. Erika Žikić 10,90. Disk: 9. Mihaela Sabljak 26.40. 800 m: 11. Jana Jovanović 2:34.51. 3.000 m: 5. Ana Tibljaš 10:55.96. Dalj: 12. Erika Žikić 4,98, 15. Anđela Šušnjar 4,69. 16. Ira Benčinić 4,59. Koplje: 6. Karolina Dujmešić 31,30, 12. Lana Đogo 23,30, 13. Mihaela Sabljak 20,01.

Juniori, 100 m: 7. Matej Vrban 11.62, 8. Adrijan Ružić 11.4. 400 m: 12. Leon Lanza 52.50, 14. Marko Gregurec 53.02, 19. Adrijan Ružić 54.0, 9. Ante Čavar 4:25.89, 13. Filip Cvijetić 4:30.32. 3.000 m: 4. Ivan Vuletić 9:54.9. 110 m prepone: 8. Ivan Ostojić 18.82. Dalj: 5. Marko Janković 6,45, 15. Ivan Ostojić 5,47. 200 m: 9. Matej Vrban 23.25, 10. Adrijan Ružić 23.52, 13. Marko Gregurec 24.02. 800 m: 7. Ivo Crnković 2:00.51. 5.000 m: 6. Dorian Krivokuća 18:30.52. Disk: 4. Toni Gržić 38,98, 12. Marin Kovačić 31,72.