Louise Casey, zaslužna za značajno smanjenje beskućnika u Britaniji, gostuje sutra u Rijeci

Tijekom posljednjih 17 godina Louise Casey, koja nosi počasnu titulu britanske dame (Companion of the Order of Bath, Commander of the Order of the British Empire) bila je ključni čimbenik znatnih društvenih promjena na razini britanske Vlade.

Rijeka – U sklopu provođenja globalne inicijative “Mjesto koje zovemo dom” u gradu Rijeci usmjerenoj radikalnom smanjenju broja beskućnika, sutra će u Gradskoj vijećnici gostovati Louise Casey, koja u Rijeku donosi iskustvo svog uspješnog rada za Vladu velike Britanije u rješavanju ključnih socijalnih problema.

Louise Casey je bila na razini britanske Vlade ključni čimbenik znatnih društvenih promjena osobito u pogledu beskućništva. Ona je jedna od ključnih pokretača osnivanja Instituta za globalno beskućništvo sa sjedištem u Chicagu, koje je utemeljeno s ciljem rješavanja problema uličnog beskućništva na globalnoj razini.

Grad Rijeka jedan je od 13 gradova svijeta u kojemu se trenutno provodi spomenuta inicijativa, koju na globalnoj razini koordinira Institut za globalno beskućništvo, a u Gradu Rijeci odnosno Hrvatskoj, Depaul Hrvatska. Globalna kampanja traje do 2030. godine i obuhvaća 150 gradova svijeta. Pripremno razdoblje započelo je ove godine u svibnju i traje do 2020. godine i u njemu sudjeluje 13 gradova.

– Grad Rijeka je dakle dio ove prve globalne skupine. Ovaj veliki socijalni iskorak učinili su Primorsko-goranska županija, Riječka nadbiskupija, Grad Rijeka, Centar za socijalnu skrb – Rijeka, i Depaul Hrvatska uz ostale udruge, institucije ili skupine. Jedan od važnijih događaja u sklopu provođenja ove inicijative u Gradu Rijeci jest tribina na kojoj će gostovati gospođa Louise Casey, kazali su organizatori.

Tijekom posljednjih 17 godina Louise Casey, koja nosi počasnu titulu britanske dame (Companion of the Order of Bath, Commander of the Order of the British Empire) bila je ključni čimbenik znatnih društvenih promjena na razini britanske Vlade. Ove promjene utemeljene su na njezinom značajnom iskustvu u predvođenju britanske karitativne organizacije usmjerene beskućnicima (Shelter). U tome je trajno provodila i donosila inovativna odvažna i revolucionarna rješenja za duboko ukorijenjene društvene probleme, od beskućništva, preko različitih problematičnih oblika ponašanja do obitelji sa znatnim poteškoćama. Njezinim zauzimanjima i idejama u Engleskoj je broj beskućnika smanjen za dvije trećine.