Mlađe kategorije HNK Rijeka – Juniori i kadeti slavili, pioniri remizirali

Rijeka – Mlađe kategorije HNK Rijeka ovoga su vikenda odradili svoje ligaške susrete u sklopu Hrvatski telekom Prve lige. Juniori su u sklopu 16. kola gostovali u Sesvetama gdje su protiv istoimenog domaćina slavili rezultatom 0:2. Kadeti i pioniri Rijeke u sklopu su 17. kola ugostili vršnjake Varaždina. Kadeti su slavili rezultatom 2:0, dok su pioniri igrali neodlučeno 2:2.

Juniori Rijeke nastavili su nizati pobjede u proljetnom dijelu prvenstva. Izabranici Vjeke Miletića na neugodnom su gostovanju u Sesvetama svladali domaću ekipu i nastavili utrku za vodećim trojcem na prvenstvenoj ljestvici. Rijeka je u prvom poluvremenu bila bolja momčad. Bolju igru i terensku inicijativu okrunili su vodstvom u 32′ minuti. Gol je djelo Pintarića koji je ubačaj Omerovića lijepo primio i iz okreta sa 16 metara pogodio za 0:1. Du drugom dijelu domaći dolaze do daha i dugim loptama i prekidima pokušavaju doći do izjednačenja. To im naposljetku ne uspijeva, te u sudačkoj nadoknadi gosti postižu i drugi gol. Strijelac za 0:2 bio je Biškupović koji je na odbijenu loptu nakon udarca Antanaskovića dolazi prvi i rutinski zabija za potvrdu pobijede Rijeke. U idućem kolu izabranici Vjeke Miletića na domaćem terenu dočekuju momčad Varaždina.

Kadeti Rijeke nakon prošlotjednog remija u Šibeniku, u ovom su se kolu vratili pobjedama. Igrači Borisa Pučića su boljom igrom u drugom poluvremenu uspjeli pobijediti vršnjake iz Varaždina rezultatom 2:0. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji su stvorili nekoliko izglednih prilika za vodstvo, no svoje prilike nisu uspjeli realizirati. Riječani podižu nivo igre u drugom poluvremenu što na naplatu dolazi već u 51′ minuti; gostujući vratar Vuković pokušao je izbiti loptu, Tornato je požrtvovnim pristupom blokirao ispucavanje i zatim je nadvisio vratara Varaždina, te glavom poslao loptu u praznu mrežu za 1:0. Bio je to važan impuls za domaću momčad koja se kroz utakmicu mučila da u završnici pronađe put do gola. Pobjednik ovog sraza odlučen je u 72′ minuti; Lazar dugom loptom pronalazi Brekala koji uspijeva pobjeći svome čuvaru, lijepo primiruje loptu i zabija za 2:0. Ovom pobjedom kadeti su Rijeke zadržali treće mjesto na tablici iza Dinama i Hajduka. U sljedećem kolu igrače Borisa Pučića očekuje gostovanje na Aldo Drosini gdje će snage odmjeriti s vršnjacima Istre 1961.

Pioniri Rijeke nisu uspjeli nastaviti pobjednički niz započet u prošlom kolu na Šubićevcu. Igrači Fausta Budicina odigrali su s vršnjacima Varaždina neodlučeno 2:2. U zanimljivom ogledu nije nedostajalo uzbuđenja, Rijeka je uspjela na kraju izboriti remi nakon što je veći dio drugog dijela bila u rezultatskom minusu, a da je bilo malo sreće mogla je u nadoknadi i do sva tri boda. Poveli su domaći iz kaznenog udarca u 13′ minuti. Nakon kontakta Begovića i vratara Peršija sudac je pokazao na bijelu toču a siguran realizator najstrože kazne bio je Buljanović. Nakon pogreške Mikulice u 29′ minuti gosti dolaze do izjednačenja; Obadić izbija sam pred gol i iz drugog pokušaja matira Tanjića za 1:1. Varaždinci u vodstvo dolaze u 45′ minuti; Obadić lijepim dodavanjem nalazi Gibanjeka koji rutinski zabija za 1:2. Igrala se 66. minuta utakmice kada je Gajzler odlično proigrao Begovića koji je prebacio vratara za 2:2. I onda je u posljednjih desetak minuta utakmice počeo pritisak Rijeke. U sudačkoj je nadoknadi uslijedio pravi triler. Prvo je uslijedio ubačaj iz slobodnog udarca, Buić je sjajno pogodio glavom, ali pomoćni sudac Kezele označio je zaleđe. U posljednjem napadu Begović je lijepo prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i odigrao za Gajzlera. Napadač Rijeke lijepo se snašao, i pokušao preciznom prizemnom loptom zatresti mrežu, ali ovoga puta ispriječila se vratnica! Ovim remijem pioniri Rijeke ostali su na 4. mjestu prvenstvene ljestvice iza Lokomotive, Hajduka i Dinama. U sljedećem ih kolu očekuje gostujuća utakmica protiv Istre 1961.