Mlađe kategorije HNK Rijeka – Juniori izgubili od Hajduka, kadeti i pioniri od Sesveta

Juniori su Rijeke u derbiju kola izgubili od Hajduka, čime su s prvog mjesta tablice pali na treće. Kadeti i pioniri Rijeke gostovali su u Sesvetama gdje su protiv vršnjaka Sesveta zabilježili dva minimalna poraza.

Rijeka, Sesvete – Protekli vikend mlađe će kategorije prvoligaša s Rujevice htjeti što prije zaboraviti. Juniori su Rijeke u derbiju kola izgubili od Hajduka, čime su s prvog mjesta tablice pali na treće. Kadeti i pioniri Rijeke gostovali su u Sesvetama gdje su protiv vršnjaka Sesveta zabilježili dva minimalna poraza. I kadeti i pioniri Rijeke ovim su porazima ostali na četvrtom mjestu tablice.

Juniori Rijeke poraženi su od Hajduka 0:3 u derbiju 12. kola Prve HNL odigranom na stadionu HNK Rijeka. Rijeka je ovim porazom pala s prvog na treće mjesto, dok je Lokomotiva preuzela vrh. Iako rezultat sugerira drugačije, Rijeka je odigrala dobru utakmicu koja je, uz malo sreće i mirnoće u završnici mogla završiti drugačije. Iako je Rijeka u prvih 15 minuta utakmice stvorila tri lijepe prilike, gosti dolaze do vodstva u 19. minuti. Ubačaj s desne strane riječka obrana nije na vrijeme očistila, lopta se odbija do Tolaja koji iz blizine zabija za 0:1. Hajduk je ohrabren vodstvom počeo bolje igrati i to mu se isplatilo u 29. minuti kada je Čuić prekrasnim udarcem s 25 metara zabio za 0:2. Rijeka je u drugom poluvremenu krenula agresivnije ali unatoč boljoj igri i stvorenim prilikama nije uspjela postići niti utješni pogodak. U jeku napada domaćih Hajduk je u 90. minuti zabio i treći gol i time postavio konačan rezultat utakmice 0:3. Treći gol gostiju djelo je Nikla koji je nakon obrane Pandura odbijenu loptu rutinski poslao u mrežu. Juniore Rijeke u sljedećem kolu, 1. prosinca očekuje gostovanje kod Rudeša.

Kadeti Rijeke su u sklopu 12. kola HNL-a gostovali u Sesvetama protiv istoimenog domaćina. Bila je to izjednačena utakmica s puno prilika u kojoj su se domaćini bolje snašli i realizirali više stvorenih prilika. Domaći dolaze u vodstvo u 16. minuti kada je odbijenu loptu obrane Rijeke primio Ferat i sa 16 metara sjajno pogodio za 1:0. Rijeka nakon primljenog gola preuzima terensku inicijativu dok su se domaći orijentirali na prijetnje iz kontranapada. Jedan od tih kontranapada urodio je plodom u 61. minuti kada Janušić zabija za 2:0. Rijeka tada kreće na sve ili ništa, te u 79. minuti uspijeva akcijom Bilića i Rovisa smanjiti na 2:1. Do kraja utakmice domaći su uspješno odolijevali napadima Riječana te su na kraju zasluženo slavili rezultatom 2:1. U sljedećem kolu kadeti Rijeke 1. prosinca gostuju u Koprivnici gdje će odmjeriti snage sa Slaven Belupom.

Pioniri Rijeke su u utakmici protiv Sesveta zabilježili svoj drugi ovosezonski poraz. Domaćin je na kraju slavio rezultatom 1:0 a jedini gol na utakmici djelo je Miškića u 32. minuti. Rijeka je tijekom utakmice stvorila nekoliko izglednih šansi ali najbliže što je došla postizanju gola bila je stativa u 15. minuti. Kao i stariji kolege, pioniri Rijeke u sljedećem kolu gostuju u Koprivnici gdje će se susresti s vršnjacima Slaven Belupa.