Mlađe kategorije HNK Rijeka – Pobjede juniora i kadeta, remi pionira

Juniori Rijeke su u sklopu 15. kola na domaćem terenu pobijedili momčad Hrvatskog dragovoljca rezultatom 5:0. Kadeti Rijeke su s vršnjacima Šibenika odigrali 1:1, dok su pioniri na Šubićevcu slavili s čak 4:0

Rijeka – Mlađe kategorije HNK Rijeka proteklog su vikenda nastavili natjecanja u sklopu Hrvatski telekom prve lige. Juniori Rijeke su u sklopu 15. kola na domaćem terenu pobijedili momčad Hrvatskog dragovoljca rezultatom 5:0. Kadeti i pioniri Rijeke gostovali su Šibeniku gdje su protiv istoimenog domaćina igrali utakmice 16. kola HNL-a.

Juniori Rijeke odličnim su nastupom otvorili proljetni dio natjecanja u sklopu HNL-a. Igrači Vjeke Miletića rezultatom 5:0 deklasirali su vršnjake Hrvatskog dragovoljca i time najavili uspješno proljeće i uključenje u utrku na vrhu ljestvice. Rijeka je od samog početka utakmice gostima nametnula terensku inicijativu kojom je najavila u kojem će smjeru ova utakmica otići. Rano vodstvo domaćih i isključenje Buqaja početkom drugog poluvremena dodatno su usmjerili vodu na mlin Rijeke. Hat trick Pintarića i po jedan pogodak Mitrovića i Antanaskovića zapečatili su sudbinu Dragovoljaca i najavili uključenje Rijeke u borbu za sam vrh ljestvice. U sljedećem kolu juniori Rijeke gostuju u Sesvetama gdje ih očekuje utakmica s istoimenim domaćinom.

Kadeti Rijeke nisu uspjeli pobjedom otvoriti proljetni dio prvenstva. Igrači Borisa Pučića remizirali su na gostovanju u Šibeniku iako su u većem dijelu utakmice bili bolja momčad na terenu. Iako su domaći poveli nakon pogreške vratara Margana, kadeti Rijeke su do kraja utakmice uspijeli izjednačiti i nakon svega osvojiti vrijedan bod. Za domaćine je strijelac bio Radomirović u 51. minuti dok je bod gostima donio Ilinković zgoditkom u 70. minuti. U sljedećem kolu, kadeti Rijeke na domaćem terenu dočekuju momčad Varaždina.

Pioniri Rijeke su uspješno apsolvirali gostovanje na Šubićevcu. Izabranici Fausta Budicina svladali su momčad Šibenika rezultatom 4:0 i smanjili zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na samo četiri boda. Riječani su odigrali odličnu utakmicu u kojoj je pitanje pobjednika riješeno već u prvom dijelu. Golovima Manestra (9′), Bodetića (13′) i Begovića (24′ i 34′) gostujući su si nogometaši osigurali mirno drugo poluvrijeme lišeno rezultatske neizvjesnosti. U sljedećem kolu momčad Fausta Budicina na svom terenu dočekuje momčad Varaždina.