Mladi atletičari Kvarnera uspješno nastupili na 4. kolu Kvarnerske lige u Poreču

Svakako treba pohvaliti mlađu kadetkinju Aniku Lučić, koja je u utrci na 200 metara prepone zapela na četvrtoj preponi i pala, ali nije htjela odustati, već se ustala i nastavila trčati. Utrku je završila na petom mjestu za 38.65 sekundi, sva izgrebana, ali je pokazala izuzetnu hrabrost koja se ne viđa svaki dan. Njezino ponašanje može biti primjer svim atletičarima, od najmlađih do onih starijih.

Poreč – Mladi atletičari Kvarnera uspješno su nastupili na četvrtom kolu Kvarnerske lige za uzrast od mlađih juniora do mlađih kadeta, koje je održano protekle subote u Poreču, čime su pridonijeli da Kvarner poveća prednost u ukupnom vodstvu na 2.102 boda. U Poreču ekipe Kvarnera nisu bile kompletne jer su zbog školskih proljetnih praznika mnogi s roditeljima otputovali izvan Rijeke, ali to prisutne nije omelo u planu da i ovo natjecanje završe kao najbolja ekipa i da pritom mlade uzdanice kluba poprave svoje najbolje rezultate.

Antonio Kružić osvojio je dvije medalje, bio je najbrži u utrci mlađih kadeta na 200 metara prepone, koju je prvi put trčao (34.57), dok je u skoku udalj osvojio broncu sa 4,17 metara, što je njegov osobni rekord. Roman Lučić pobjednik je natjecanja u bacanju vortexa za mlađe kadete sa 45,64 metara, što je njegov najbolji rezultat. Uspješne su u Poreču bile i mlađe kadetkinje, visašice Vera Čuljak i Franciska Goja, koje su preskočile 130 centimetara, osvojile drugo odnosno treće mjesto i obje popravile svoje najbolje rezultate. Lucija Zdrilić istrčala je osobni rekord u utrci na 200 metara koji sada iznosi 30.72 sekunde i osvojila broncu.

AK Kvarner se također može pohvaliti činjenicom da je čak šest njihovih kadetkinja u utrci na 100 metara popravilo svoje najbolje rezultate. Pobijedila je Nicole Milić sa 13.07 sekundi, Elide Babić osvojila je treće mjesto sa 13.52 sekunde, Rori Kezele bila je peta sa 13.84 sekunde, Nika Levak zauzela je šesto mjesto sa 13.92 sekunde, Helena Pervan bila je sedma sa 13.96 sekundi, dok je Lea Vrljević trčala 14.13 sekundi i “stotku” završila na osmom mjestu.

Svakako treba pohvaliti mlađu kadetkinju Aniku Lučić, koja je pokazala što je pravi sportski duh. U utrci na 200 metara prepone Anika je zapela na četvrtoj preponi i pala, ali nije htjela odustati, već se ustala i nastavila trčati. Utrku je završila na petom mjestu za 38.65 sekundi, sva izgrebana, ali je pokazala izuzetnu hrabrost koja se ne viđa svaki dan. Njezino ponašanje može biti primjer svim atletičarima, od najmlađih do onih starijih.

Rezultati, mlađi juniori, dalj: 1. Ivan Ostojić 5,71; troskok: 2. Karlo Mance 10,59.

Mlađe juniorke, 100 m: 3. Ira Benčinić 14.25; kugla: 1. Laura Delač 10,57.

Kadeti, 100 m: 1. Alex Perak 12.60; kugla: 2. Andre Jure Čubelić 11,39.

Kadetkinje, 100 m: 1. Nicole Milić 13.07, 3. Elide Babić 13.52; kugla: 2. Ira Čekada 10,44; 4×300 m: 1. Kvarner (Nicole Milić, Elide Babić, Rori Kezele, Lea Vrljević) 3:02.08.

Mlađi kadeti, dalj: 3. Antonio Kružić 4,17; 200 m prepone: 1. Antonio Kružić 34.57; vortex: 1. Roman Lučić 45,64, 3. Tomas Jurinjak 38,73; 600 m: 1. Matej Ružić 1:58.17; 4×200 m: 1. Kvarner (Antonio Kružić, Tomas Jurinjak, Lovre Ropac, Leo Čekada) 2:14.63.

Mlađe kadetkinje, vis: 2. Vera Čuljak 130, 3. Franciska Goja 130; 200 m: 3. Lucija Zdrilić 30.72; 4×200 m: 2. Kvarner (Mia Ivošević, Vera Čuljak, Franciska Goja, Lucija Zdrilić) 2:08.00.

Službene rezultate 4. kola Kvarnerske lige možete pogledati na sljedećem linku.