Napadačka rapsodija Primorja za drugu regionalnu ligašku pobjedu

Domaći vaterpolisti neobjašnjivo loše su ušli u vrlo bitan ogled protiv Vojvodine, no htijenjem i zavidnom fizičkom spremom vratili su se u utakmicu i na kraju mirno priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Rijeka – Vaterpolisti Primorja pružili su tri četvrtine dobre igre i ostvarili drugu ligašku pobjedu, iako početak nije slutio na takav završetak. Domaći vaterpolisti neobjašnjivo loše su ušli u vrlo bitan ogled protiv Vojvodine, no htijenjem i zavidnom fizičkom spremom vratili su se u utakmicu i na kraju mirno priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Vaterpolisti Vojvodine već u prvom napadu dolaze do vodstva. Tkač radi isključenje i brzom realizacijom Vasin sa stative zabija za 0:1. Nedugo nakon, Aksentijeviću se  ispriječila greda u nastojanju da anulira gostujuću prednost. No što nije uspjelo njemu, pošlo je za rukom kapetanu Rakovcu koji nakon isključenja Radulovića s desnog vanjskog snažnim udarcem donosi rezultatsko poravnanje. Isti akteri sada na drugoj strani. Radulović nakon isključenja Blažića nadmudruje Rakovca s pozicije lijevog krila. Primorjaši u svom idućem napadu ne uspijevaju zaprijetiti gostima, te Rakovac u povratku nazad zarađuje isključenje što znalački koristi Vasin za 3:1. Stopostotni niz igrača više u prvoj četvrtini na strani Vojvodine u idućem napadu zaključuje Ranđić za alarmantnih 4:1.

Tamo gdje su stali u prvoj četvrtini, gosti su nastavili odmah i u drugoj kada ubojiti Radulović nakon isključenja Čunka realizira igrača više sa svoje pozicije lijevog krila. Sreća se Primorjašima napokon osmjehnula u idućem napadu kada Rakovac na igraču više pogađa stativu, ali odbijenu loptu kupi Vrlić i lukavo vara gostujućeg vratara Filipović za smanjenje na 5:2. Domaći vaterpolisti podižu svoju igru u obrani, ali u napadu su sterilni. Prvo Rakovac ponovno pogađa stativu, zatim Augusti ne realizira kontru, ali Tkač uspijeva ponovno iz dobre tranzicije s pozicije desnog krila zabiti za 5:3. U gostujuće igrače uvukla se nesigurnost u napadu, te Primorjaši nižu napad za napadom što koristi Vrlić koji znalački pogađa nakon faula s nekih 6 metara, a Tkač tek što se krenulo s centra krade loptu na centru, odlazi u kontru i realizira za 5:5, 2 minute prije odlaska na veliki odmor. Najbolju priliku za dovođenje u vodstva Primorja ne koristi Aksentijević koji ponovno nakon brzog dolaska u napad pogađa stativu, ali definitvno nakon šokantnih -4 početkom četvrtine, rezultatski egal na poluvremenu bio je više nego dobrodošao.

Tkač odmah početkom treće dionice odlučno maše i zabija silovito s nekih 6 metara u desne rašlje za prvo domaće vodstvo i oduševljenje na tribinama. Gosti vidno iznervirani igraju sve grublje, pa tako nakon isključenja Marića, Putt nakon odlične asistencije Aksentijevića sa stative zabija za 7:5. Veliku riječku seriju od 6:0 okončao je Uroš Marić, koji nakon isključenja Babića i time-outa njegova tima smanjuje na 7:6. Da ne bi ponovno došli do izjednačenja ili minus, već u idućem napadu pobrinuo se Putt koji nakon odbijenog udarca Brubnjaka daje gol za 8:6. Čubranić brani odličan udarac Ranđića, ali u idućem domaćem napadu suci zarađuju salve bijesa kada ne priznaju očiti pogodak raspoloženog Putta. Tu nepravdu ispravlja Rakovac u idućem napadu koji je zaista večeras odigrao kapetanski za visokih 9:6. Gosti su očigledno u tim trenucima fizički pali, ali uspijevaju preko Ranđića iz faula smanjiti na 9:7, 28 sekundi prije kraja četvrtine. Iako je bilo za očekivati da do kraja treće dionice više neće biti golova, Aksentijević realizira peterac koji je skrivljen na Vrliću, za ponovnih plus 3.

Posljednju četvrtinu otvara Vrlić pogođenom stativom, ali nakon bravurozne Čubranićeve obrane udarca Radulovića iz faula, Ranđić radi isključenje na Rakovcu koji ujedno i realizira to za 11:7. Kakvu takvu nadu svojoj momčadi probudio je dojučerašnji Primorjaš Marko Radulović pogotkom nakon Babićeva isključenja, ali sve upitnike otklonio je Mislav Vrlić pogotkom s 2 metra za 12:8.  Do kraja utakmice Uroš Marić smanjuje na 12:9, a Radulović na konačnih 12:10.

4.kolo A2 regionalne lige: Primorje EB: Vojvodina (1:4, 4:1, 5:2, 2:3)