Nezaustavljiv nogometni stroj s Krimeje – Orijent preokretom u Osijeku ‘zacementirao’ drugu poziciju 2. HNL

Konačan rezultat od 1:3 postigao je Smolčić u 82. minuti, „zacementiravši“ tako riječki klub na drugoj poziciji Druge HNL.

Osijek – Nezaustavljivi „nogometni stroj“ s Krimeje upisao je nova tri boda na gostovanju u Osijeku, nakon fantastičnog preokreta u drugom dijelu susreta. Domaćin, druga ekipa prvoligaša Osijeka, povela je u 31. minuti preko Latkovića, no do kraja prvog dijela Orijent je pogotkom Smolčića izjednačio na 1:1.

U 55. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Monjac je odlično „probio“ domaću obranu, sjurio se prema golmanu nakon čega ga je grubim startom s leđa oborio Osijekov branič Marin Magdić negdje otprilike 25 metara od gola. Osječanin je zaradio isključenje i ostavio domaćina s igračem manje, što su gosti odlično iskoristili.

Već iz samog slobodnog udarca koji je uslijedio nakon prekršaja, Monjac je fantastičnim pogotkom doveo svoju ekipu u vodstvo – naciljao je gornji desni kut domaćeg vratara i neobranjivo poentirao za preokret “črljeno-belih“.