Grobnički Kaštel ponovno u znaku vina: Stiže 17. Dan vina uz 18 vinara, domaće delicije i dobru zabavu
Autor: Marina Brajkovic 12.08.2026

Čaše će se puniti, vina kušati i priče prepričavati jer drevni frankopanski Kaštel Grada Grobnika u nedjelju, 16. kolovoza na jedan dan postaje mjesto susreta ljubitelja dobre kapljice i odlične atmosfere.
Grobnik - Grobnik će vikend uoči Bartoje zamirisati na vino, tradiciju i dobro društvo! Čaše će se puniti, vina kušati i priče prepričavati jer drevni frankopanski Kaštel Grada Grobnika u nedjelju, 16. kolovoza na jedan dan postaje mjesto susreta ljubitelja dobre kapljice i odlične atmosfere. Uoči blagdana sv. Bartola, zaštitnika Općine Čavle, 17. Dan vina još će jednom spojiti plemenitu tradiciju vinogradarstva s jedinstvenim ambijentom grobničke baštine.
Kaštel ponovno otvara vrata majstorima vinarima koji u njegove povijesne konobe donose svoje najbolje kapljice: Agroturizam Štefanić, Coslovich Istrian Wines, Fakin Wines, Kapić Winery, OPG Rumac Maćuki, Rossi Winery & Distillery, Tikveš Winery, Vina Bažon, Vina Bernobić, Vinarija Černeka, Vinarija Dešković, Vina Fuhtar, Vina Mandić, Vinarija Pavlomir, Vinarija Visintin, Vina Vivoda, Vina Vorić i Vina Zigante.
Da se vino ne degustira na prazan želudac, pobrinut će se Udruga Palentar, koja će uz grobničku palentu kompiricu posjetiteljima ponuditi debrecinke i zarebrnik, OPG Bakić ponudit će uvijek vrlo traženi grobnički sir, a kravlji sir ponudit će OPG Frankulin.
Kako bi degustiranje u izvrsnim vinima bilo moguće, posjetitelji će na info-pultu nabaviti svoju degustacijsku čašu koju će ponijeti kao uspomenu na nedjeljno poslijepodne i večer provedeno u magičnom grobničkom kaštelu. Za odličnu će se zabavu pobrinuti Trio Asi i klapa Baladur.
17. Danu vina dodana je ponovno i umjetnička dimenzija likovnom radionicom Pinel, vino i palenta. Imali slikarskog iskustva ili ne, posjetitelji se mogu okušati u oslikavanju grobničkih veduta poneseni odličnim vinima i palentom kompiricom u ugodnom ambijentu prostora Sokolane pod vodstvom akademskog slikara Ivana Tomečaka. Prijave i informacije su do popunjenja kapaciteta putem e-maila danvina.grobnik@gmail.com.
Dan vina organizira Udruga Palentar u suradnji s Općinom Čavle i Turističkom zajednicom Općine Čavle.
Vidimo se na 17. Danu vina od 17 sati uz slobodan ulaz! Jer neke tradicije svake godine ispričaju novu priču.



