Digitalne vještine nastavnika – radionica i prikaz intelektualnih outputa projekta

Autor: Sanja Monar 01.03.2023

laptop_ilustracija_ Ilustracija

Projekt „E-laboratory for digital education" ("LaDiEd”) je financiran u sklopu programa Erasmus+,
ključna mjera 2 – strateška partnerstva.

Rijeka - Povodom završetka provedbe europskog projekta „E-laboratory for digital education“, a kako bi javnost upoznali s konkretnim rezultatima i provedenim aktivnostima projekta na Ekonomskom fakultetu u Rijeci je održana završna konferencija pod nazivom Digitalne vještine nastavnika – radionica i prikaz intelektualnih outputa projekta.

Projekt „E-laboratory for digital education" ("LaDiEd”) je financiran u sklopu programa Erasmus+, ključna mjera 2 – strateška partnerstva. Projekt je trajao ukupno 24 mjeseca, od 1.3.2021. do 28.2.2023. U provedbu projekta je, uz Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci, bilo uključeno još tri partnera; Sveučilište u Limericku sa svojim Centrom za transformativno učenje, Ekonomsko-poslovna fakulteta Univerze u Mariboru te start-up Giritech iz Dublina, a ukupna vrijednost projekta je iznosila 163.877,00 EUR.

Svrha projekta je bila stvoriti održiva partnerstva visokoškolskih ustanova u EU s ciljem jačanja sposobnosti uvođenja (e-) nastave i (e-) učenja razvojem digitalnih pedagoških kompetencija nastavnog osoblja, pronalaženjem inovativnih rješenja za pružaju visokokvalitetno i inkluzivno digitalno obrazovanje te razvijanjem i korištenjem kvalitetnih digitalnih sadržaja i modernih (e-) alata. Postizanjem ovog cilja pridonijet ćemo jačanju visokoškolskih ustanova da pružaju visokokvalitetno i
inkluzivno digitalno obrazovanje podržavajući profesore u razvoju digitalnih kompetencija i razvijajući sustave obrazovanja i osposobljavanja koji će odgovoriti na te izazove.

Ciljna skupina projekta su prvenstveno profesori (fakulteti) kojima je potrebna sustavna i kvalitetna podrška te poboljšanje vještina i kompetencija, ne samo u odnosu na nove tehnologije, već i u razvoju metodoloških pristupa kako bi se razumjelo koje tehnologije i alate odabrati za svoju nastavu. Učinak koji očekujemo na sudionike i organizacije i ciljne skupine poboljšane su kompetencije i znanje kako bi se mogli prilagoditi novonastaloj stvarnosti uzrokovanoj virusom korone. Stjecanjem novih alata, vještina i znanja za rješavanje poteškoća i složenosti povezanih s digitalnim vještinama, postat
će spremni za upotrebu novih tehnologija i prenošenje svog znanja drugim dionicima. Dugoročna korist za fakultete koji sudjeluju je njihova prilagodba stvarnim potrebama društva, a time i podizanje njihove važnosti u društvu.

Na konferenciji su uz predstavljanje rezultata projekta održana izlaganja sedmero nastavnika iz osnovnih i srednjih škola kako bismo razmijenili iskustava na temu korištenja digitalnih tehnologija u nastavi.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...