Ekonomski fakultet u Rijeci predstavio edukaciju za male proizvođače

Autor: Nikola Cvjetović 17.01.2024

Marketing_malih_proizvodaca_fotografija

Kao centralni dio ovog događaja, održan je interaktivni panel.

Rijeka - Na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, u četvrtak 11. siječnja održan je događaja "Marketing mingle malih proizvođača". Događaj su organizirali studenti smjera Marketing, Paula Grabar, Saša Kalinić, Nika Stalzer, Alexandra Tidić i Dalibor Valkaj u sklopu kolegija Marketinški projekt. Vizual za kampanju su pripremili studenti studija Vizualna komunikacija i grafički dizajn s Akademije primijenjenih umjetnosti, Stjepan Gržančić, Laura Novinc i Ilona Suplina u sklopu kolegija Upravljanje markama.

Kao centralni dio ovog događaja, održan je interaktivni panel, moderiran od strane studentice Alexandre Tidić pod nazivom „Uspjesi i izazovi malih proizvođača.“ Gosti panela bili su:
1. Tomislav Pancirov - Digitalni nomad i konzultant koji je podijelio svoje bogato iskustvo u digitalnim komunikacijama, brendiranju i motivaciji. Njegov digitalni nomadizam dodatno je obogatio panel s perspektivom globalnih trendova.
2. Luka Rossi - Direktor vinarije i destilerije Rossi koji je podijelio ključne strategije koje su izdigle vinariju Rossi među najuspješnije u Istri. Fokus na kvalitetu i obiteljska tradicija čine ih neizostavnim dijelom industrije.
3. Martina Tuta - Osnivačica i vlasnica "Biljkoljupke" OPG-a koja se istaknula proizvodnjom pripravaka od ljekovitog bilja. Njezin doprinos promicanju zdravog načina života kroz blog dodatno je osvijetlio važnost povezivanja s ciljnom publikom.
Panel je temeljito razmatrao ključne aspekte uspješnog marketinga za male proizvođače, pružajući dubok uvid u dinamiku modernog tržišta. Posebna pažnja bila je posvećena razumijevanju ciljne skupine, prepoznavanju njihovih potreba i želja te prilagodbi marketinških strategija tim specifičnostima. Nadalje, panelisti su istaknuli važnost praćenja trendova i promjenama u potrošačkim preferencijama te se osvrnuli na konkretne primjere uspješnih kampanja koje su odražavale suvremene trendove i bile inovativne. Također, panelisti su objasnili strategije koje su njima ili drugim malim proizvođačima pomogle istaknuti se na tržištu. Naglasak je stavljen na autentičnost, pričanje priče o proizvodu i stvaranje emocionalne veze s potrošačima. Efikasno korištenje društvenih mreža bilo je istaknuto kao središnji alat za komunikaciju s ciljnom skupinom. Pri tome je istaknuta važnost stvaranja relevantnog i angažirajućeg sadržaja te vizualnog prikaza i interaktivnosti. Konačno, osobno brendiranje je istaknuto kao ključni faktor u dugoročnom uspjehu malih proizvođača. Sudionici su razgovarali o važnosti gradnje autentičnog identiteta, povezivanja s potrošačima na emocionalnoj razini te o izazovima i zadovoljstvima koji proizlaze iz stvaranja i održavanja osobnog brenda.

Osim panel rasprave na događaju su prezentirani i rezultati istraživanja znanstvenog projekta „Važnost kreiranja marke proizvoda baziranih na prirodnim i tradicionalnim resursima“ kojeg je poduprlo Sveučilište u Rijeci (uniri-drustv-18-163) voditeljice prof. dr. sc. Ivane First Komen te program cjeloživotnog obrazovanja Ekonomskog fakulteta „Marketing malih proizvođača: od tradicije i prirodnih resursa do proizvoda visoke vrijednosti“.

Izjave nekoliko učesnika skupa su u nastavku:
Tomislav Pancirov, digitalni nomad i konzultant:
"Ovakva povezivanja malih proizvođača i s jedne strane struke, a s druge strane akademskog svijeta su odlična zato što daju konkretne primjere kako se marketingom može unaprijediti cijelo poslovanje i nekako djelovati na cijelo tržište. Ono što mi je također super je da i studenti koji su organizirali cijeli ovaj događaj imaju priliku vidjeti kako to sve funkcionira u praksi i nakon Fakulteta, kojeg sam i ja tu završio, mogu vidjeti zapravo implikacije onoga što sada uče u stvarnom svijetu."
Paula Grabar, članica studentskog tima koji je organizirao događaj:

"Organiziranje ovog događaja bilo je super iskustvo! Imali smo priliku isprobati kako je to voditi pravu kampanju, surađivati s klijentom i studentima s Akademije primijenjenih umjetnosti te koordinirati sve aktivnosti vezane uz organizaciju i provedbu eventa. Ovakve praktične aktivnosti puno znače. Želim se i zahvaliti svima koji su bili prisutni na događaju, na korisnim savjetima i inspirativnim pričama, ali i pojedincima iz publike koji su se uključili u raspravu i s nama podijelili vlastita iskustva i tako obogatili cijelu diskusiju"

prof. dr. sc. Ivane First Komen, nositeljica kolegija Marketinški projekt i Upravljanje markama te voditeljica programa cjeloživotnog obrazovanja Marketing malih proizvođača: od tradicije i prirodnih resursa do proizvoda visoke vrijednosti:
„Ovaj događaj sinergija je nekoliko inicijativa koje Katedra za marketing aktivno provodi: osnaživanje studenata kroz praktično iskustvo, integracija stručnjaka iz prakse u nastavni proces te transfer spoznaja znanstvenih istraživanja zajednici i široj javnosti. Također događaj je dio podrške i edukacije u području marketinga malih proizvođača koje Ekonomski fakultet kontinuirano pruža. U svezi s time, pozivam sve zainteresirane da se uključe u program cjeloživotnog obrazovanja „Marketing malih proizvođača: od tradicije i prirodnih resursa do proizvoda visoke vrijednosti“ čiji novi ciklus započinje 7. veljače 2024. godine“.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...