Odličan završetak polusezone – RK Zamet godinu zaključio pobjedom protiv Rudara

Odličan završetak polusezone koji je rezultirao pobjedom, poticaj je za nastavak sezone i novo osvajanje bodova koje rukometaše Zameta očekuje u sljedećoj godini. Do završetka sezone ostalo je 6 kola od kojih će Zamet 3 igrati u gostima i 3 na domaćem terenu.

Rijeka – Rukometni klub Zamet pobjedom je zaključio prvi dio ovogodišnje sezone. U centru Zamet u subotu je odigrana posljednja ovogodišnja utakmica Premijer lige u kojoj su snage odmjerili RK Zamet i RK Rudar, a ovoga puta slavili su domaćini rezultatom 29:26.

U prvom dijelu Zamećani su pokazali nadmoć i vrlo odlučnom igrom pokazuju dominaciju na terenu, no do preokreta je došlo već u 19. minuti kada Rudar preuzima inicijativu i postaje opasna prijetnja Zametu. Do kraja prvog poluvremena ostaje nekoliko golova ispred domaćina, a na odmor se ide s rezultatom 16:18 u korist Rudara.

Neizvjesna igra nastavila se i u 2. poluvremenu, a Babić s dva uzastopna gola u 31. i 32. minuti daje naslutiti kako Zamet ipak neće dozvoliti preveliku prednost. Konačno, nakon vrlo dinamične igre, u 52. minuti Zamet uspijeva izjednačiti na 24:24 i nakon četiri uzastopna pogotka Starčevića, Martinovića i Mrakovčića, Zamet izvrsno ulazi u završnicu i uspijeva izboriti pobjedu.

Kod Zameta se istaknuo Babić sa 7 pogodaka, Mrakovčić sa 6 i Glavaš s 5 te Fran Lučin koji je imao 10 obrana. Kod ekipe Rudara 11 pogodaka imao Tojčić, a Runtas 6, dok je Otmačić imao 15 obrana.