Olea cup: Kadeti Rijeke osvojili četvrto mjesto

Rijeka je bila nadomak finala, u polufinalnom ogledu protiv Osijeka zaustavljena je nakon izvođenja jedanaesteraca

Rijeka – Kadeti Rijeke osvojili su četvrto mjesto na “Olea cupu”, jakom međunarodnom turniru održanom na Pagu. Rijeka je bila nadomak finala, u polufinalnom ogledu protiv Osijeka zaustavljena je nakon izvođenja jedanaesteraca 3:4 (0:0).

Rijeka je dominantno ušla u utakmicu, kroz susret stvorila više prilika, ali nažalost nije bilo preciznosti u završnici. Bijeli su na kraju zaustavljeni u ruletu jedanaesteraca. U ogledu za treće mjesto Vojvodina je bila uspješnija 2:0.

Rijeka je u skupini remizirala protiv Dinama (0:0) i pobijedila Olimpiju 1:0. U prvom ogledu protiv Dinama, bijeli su vrlo dobro ušli u utakmicu i visokim presingom, te dobrom tranzicijom nakon oduzete lopte, radili su velike probleme obrani Dinama. Kroz cijelu utakmicu Rijeka je bila opasnija momčad, stvorila više prilika, ali na kraju ostao je žal da jedna od dobrih prilika nije završila golom.

U drugom ogledu Rijeka je bila uspješnija od Olimpije 1:0. Bijeli su u prvom dijelu imali nekoliko prilika, a gol je stigao nakon prekida kojeg je izveo Niko Baraba, a prekrasan gol glavom zabio je Sean Šuke na samom kraju prvog poluvremena.

Rijeka je drugi dio otvorila uz dvije prilike koje nije iskoristila. Olimpija je u nastavku preuzela igru, te stalnim napadima pokušavala doći do izjednačenja, ali Rijeka je pokazala karakter, te uspjela sačuvati rezultat.

Za Rijeku su nastupali: Mihael Bodetić, Ivano Srdoč, Duje Korač, Boris Mikloš, Lovro Mikulica, Matej Momčilovski, Sean Šuke, Luka Živanović, Jakov Bilajac, Sven Blečić, Mitar Adrijano Pavičić, Lovro Mišković, David Šćira, Fran Knežević, Niko Pučić, Dorian Anušić, Jakov Rajić, Toni Šarić, Val Bogolin, Niko Baraba. Trener: Hrvoje Stilinović.

Foto izvor: HNK Rijeka