Pioniri Rijeke odlično parirali modrima

Dinamo u 28 odigranih utakmica doživio je samo jedan poraz uz gol razliku 136:9.

Rijeka – Pioniri Rijeke poraženi su od Dinama 1:2 u susretu 26. kola Prve HNL. U čvrstoj utakmici, uz puno želje i trke, na kraju je Dinamo izašao kao pobjednik i upisao dvadeset sedmu pobjedu u 28 odigranih kola! Dinamo u 28 odigranih utakmica doživio je samo jedan poraz uz gol razliku 136:9.

Rijeka je povela u 15. minuti utakmice. Golemac je proigrao Simčića, a nogometaš Rijeke matirao je vratara Zadru za 1:0.

Samo tri minute kasnije Barišić je vratio utakmicu na početak. Najbolje se snašao u kaznenom prostoru i pogodio za 1:1.

Konačan rezultat postavio je Barišić u 68. minuti, samo dvije minute prije kraja utakmice. Nakon ubačaja u peterac bio je najviši u skoku i pogodio za 2:1.

Dinamo je bolje ušao u utakmicu i u prvih desetak minuta stvorio nekoliko izglednih prilika, međutim vratar Rijeke Antonio Frigan sjajnim je reakcijama sačuvao mrežu. Rijeka je propustila doći u vodstvo pred kraj prvog dijela kada Znamenaček nije uspio iskoristiti najstrožu kaznu.

U 55. minuti Rijeka je zatresla mrežu Dinama, ali je gol poništen zbog zaleđa. Burul je izveo slobodni udarac na rubu šesnaesterca. Zadro je obranio, a odbijanac je pospremio Golemac.