Pioniri Rijeke u gostima pobijedili vršnjake Dinama

Rijeka – Stariji pioniri Rijeke pobijedili su na gostovanju Dinamo 3:1 u utakmici trećeg kola Prve HNL.

Izabranici Deana Bolića predstavili su se u jednom sjajnom izdanju, te su ostvarili vrijednu pobjedu u jednoj pravoj, čvrstoj prvenstvenoj utakmici.

Dinamo je jako dobro otvorio utakmicu i u prvih deset min stvorio dvije lijepe situacije za gol koje je spriječio vratar Bodetić.

Riječki nogometaši stali su na loptu, krenuli organizirano igrati fazu obrane i u fazi napada lijepom i organiziranom igrom prijetili su goli Dinama.

U 29. minuti Bilajac ušao u kazneni prostor s lijeve strane i pogodio suprotni kut vratara – 0:1.

Kako je utakmica odmicala, Rijeka je bila sve bolja i bolja i početkom drugog poluvremena Došen je osvojio jednu loptu u sredini i odigrao dubinsko dodavanje koju je primio brzonogi Bilajac i ponovo ušao u situaciju jedan na jedan s vratarem Dinama i poentirao – 0:2.

Dinamo se u igru vratio u 44. minuti. Nakon gužve u kaznenom prostoru Rijeke, Miljak je poentirao – 1:2.

Ipak, Rijeka je zatim u potpunosti preuzela inicijativu. Bilajac se ponovo našao u situaciji jedan na jedan s vratarem Dinama i postigao svoj treći pogodak na utakmici za pobjedu, te veliko i zasluženo slavlje pionira Rijeke.

U 4. kolu HNL-a bijeli će na svojoj Rujevici 6. rujna dočekati momčad Intera iz Zaprešića.