Plivački klub Kantrida osvojio čak 26 medalja na državnom prvenstvu

Foto PK Kantrida

Najmlađi riječki plivački klub ostvario je zavidan uspjeh!

Rijeka – Mladi članovi Plivačkog kluba Kantrida osvojili su čak 26 medalja na nedavno završenom Prvenstvu Hrvatske. Klara Kosanović postala je dvostruka državna prvakinja u konkurenciji mlađih juniorki u disciplinama 200 m slobodno i 200 m mješovito, a bila je i dijelom štafete 4 x 100 metara mješovito u sastavu Mijatov, Mataja, Dedić, Kosanović koja se također okitila titulom državnih prvaka u kategoriji mlađih juniora.

Klara Kosanović osvojila je zlatnu medalju i u disciplini 100 m slobodno te titulu državnih prvakinja u štafeti u sastavu Juričić, Mataja, Ćorić, Kosanović u kategoriji 4 x 100 metara mješovito. Na postolje je stala i u kategoriji 50 metara slobodno  te 400 metara mješovito – među mlađim juniorkama bila je dvaput druga.

Još jedno zlato dodao je Matko Mrakovčić koji je bio najbolji među mlađim seniorima u kategoriji 50 metara prsno, kao i Meri Mataja koja je postala državna prvakinja u kategoriji 100 metara prsno u mlađojuniorskoj konkurenciji.

Anja Juričić osvojila je srebro u kategoriji 50 metara leđno u konkurenciji mlađih juniorki, a Suzana Ćorić medalju istog sjaja osvojila je otplivavši 200 metara leptir u juniorskoj konkurenciji. Juniorska štafeta 4 x 100 metara slobodno, u sastavu Kosanović, Jurićić, Ćorić, Koraca dodala je još jedno srebro u „vitrinu“ najmlađeg riječkog plivačkog kluba. I Tin Mijatov zaslužio je srebro natječući se u kategoriji 200 metara prsno među mlađim juniorima, dok je štafeta Valinčić, Mataja, Kosanović, Ćiković bila druga u kategorij 4 x100 metara mješovito za mlađe juniore.

Antonio Karlić osvojio je 3. mjesto u juniorskoj konkurenciji u kategoriji 50 metara leptir, a Tin Mijatov također broncu zaslužio je otplivavši 100 metara prsno u mlađejuniorskoj konkurenciji. Broncom se okitila i štafeta 4 x 100 metara mješovito za mlađe juniore u sastavu Janković, Mijatov, Dedić, Cerović.