Pobjeda i remi mlađih kategorija Rijeke u dvostrukom srazu s vršnjacima Sesveta

Kadeti su uvjerljivo slavili rezultatom 3:0, dok su pioniri u izjednačenoj utakmici osvojili samo bod

Rijeka – Pioniri i kadeti Rijeke jučer su na Rujevici u sklopu 9. kola Prva HNL odradili dvostruki sraz s vršnjacima Sesveta. Kadeti su uvjerljivo slavili rezultatom 3:0, dok su pioniri u izjednačenoj utakmici osvojili samo bod.

Pioniri Rijeke su poveli već u drugoj minuti. Žlibanović je prošao sam po lijevoj strani, ušao prema sredini i lijepo pogodio suportan kut – 1:0. Sesvete su odmah uzvratile u 12. minuti. Nakon jedne gužve pred golom Rijeke, Kardum je ostao sam na drugoj vratnici i poentirao – 1:1. U prvom dijelu gosti su odlično parirali, imali su nešto više inicijative. U drugom dijelu vodila se bitka na sredini terena, u 47. minuti Brešić je gurnuo loptu za Karduma, koji je izašao sam pred gol Rijeke, ali Bodetić je odličnom reakcijom obranio udarac. Sesvete su u konačnici bile bliže pobjedi i imale su najbolju priliku u nastavku. U 70. minuti Zec je potegnuo s 25 metara, lopta je završila na spojnici grede i vratnice.

Kadeti Rijeke su u utakmici protiv Sesveta ubilježili četvrtu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Riječki nogometaši slavili su u teškim uvjetima, kiša je neumorno padala i dodatno otežala uvjete za igru. Rijeka je prvu priliku imala u 12. minuti. Bradarić je pucao sa 16 metara, lopta se odbila do Begovića čiji je udarac vratar Močibob obranio. U 28. minuti Begović je pobjegao pažnji zadnje linije Sesveta, Košutić ga je probao zaustaviti, ali napadač Rijeke opalio je po sredini gola i lopta je završila u mreži – 1:0. Rijeka je udvostručila prednost u 40. minuti. Bodetić je prekrasnim udarcem iz slobodnog udarca s desne strane zatresao mrežu Sesveta – 2:0. Sesvete su imale priliku u 44. minuti, Topić je ubacio iz slobodnog udarca, lopta je preletjela sve i prošla uz vratnicu. Gosti su najveću priliku imali u 57. minuti. Hrs je ubacio, Vidović pucao glavom, a vratnica je spasila Rijeku. U 75. minuti Begović je imao dobru priliku kada je ušao u 16 metara, ali njegov udarac zapeo je u blatu. Rijeka je pobjedu potvrdila u prvoj minuti sudačke nadoknade. Jednu dugu akciju Rijeka je zaključila kada je Begonja pronašao Bodetića koji je silovito pucao u bliži kut za konačnih – 3:0.

U sljedećem kolu 18. listopada pionire i kadete Rijeke očekuje gostovanje u Zagrebu gdje će odmjeriti snage s vršnjacima Lokomotive.