Pobjednički početak godine – Primorje EB pobjedom u Budvi najavilo borbu za ulazak među najboljih šest ekipa

Arhiva Torpedo media

Budva – Vaterpolski klub Primorje Erste Bank svladao je u utakmici 9. kola regionalne vaterpolske lige VA Cattaro u Budvi, ukupnim rezultatom 9:15.

Domaćini su poveli u prvoj četvrtini. Puno izgubljenih lopti riječkih igrača dovodi domaćine u prvo vodstvo – do kraja četvrtine za Cattaro su pogodili Mršić i Dončić, a kapetan Primorja EB Peroš smanjio je na 2:1.

Izjednačenje je početkom druge četvrtine donio „novi-stari“ član Primorja Bojan Car, no Pržica je vrlo brzo ponovo doveo domaćine u vodstvo 3:2. Ipak, Primorjaši su pokazali stabilnost i serijom golova preokreću do visokih 3:6.

Bio je to prijelomni trenutak utakmice, koja je definitivno riješena u trećoj četvrtini koja je završena rezultatom 5:10, a do kraja utakmice gol-razlika je i povećana do „plus 6“ u korist riječke ekipe.

– Naši dečki su novu godinu, kao i nastavak sezone otvorili na najbolji mogući način – sa 3 boda dolaze na Kantridu. Dobar je ovo zalog za pozicioniranje u prvih šest, što bi se i trebalo ostvariti uz pobjedu protiv Zadra sljedeći tjedan na domaćem terenu i koncentracijom protiv Galeba u Makarskoj tjedan nakon toga, kazali su iz kluba.