Pobjedom nad Istrom 1961 kadeti Rijeke osvojili međužupanijski Kup

Rijeka – Kadeti Rijeke pobjednici su međužupanijskog Kupa. Bijeli su u finalu na gostovanju kod Istre 1961 slavili 7:6 (1:1) nakon izvođenja jedanaesteraca i tako izborili plasman u daljnju fazu Kupa Hrvatske.

U redovima Rijeke precizni su s bijele točke bili Marat Žlibanović, Niko Baraba, Boris Mikloš, David Šćira, Dorian Anušič, Adrijano-Mitar Pavičić i Sven Blečić dok Lovro Mikulica je uspio zatresti mrežu.

Ipak u posljednjoj seriji, nakon što je već obranio udarac Luke Đuranovića i tom obranom spriječio pobjedu Istre 1961, vratar Bodetić obranio je udarac Franca Corellija i riječko slavlje je moglo početi.

Prvo poluvrijeme ponudilo je izjednačenu utakmicu s po dvije prilike na obje strane. Rijeka je bolje krenula u nastavak utakmice. U 62. minuti Matej Momčilovski je u solo prodoru prošao trojicu i odigrao za Duju Korača kojem je preostao onaj lakši dio posla i napadač Rijeke je s pet metara pospremio loptu u mrežu – 0:1.

Iako je Rijeka nastavila u istom ritmu, domaćin je izjednačio nakon kornera u 72. minuti kada je poentirao Rojnić – 1:1.

Do kraja utakmice Istra je imala još nekoliko dobrih prilika, ali Bodetić se istaknuo sa nekoliko odličnih intervencija. Sam kraj utakmice pripao je Rijeci koja na kraju nije iskoristila prilike i pobjednik je odlučen nakon jedanaesteraca.