Pojačanje je ‘spasilo stvar’: Golom Fućka u 90. minuti Orijent osigurao bod na teškom gostovanju kod Dinama II

I nakon ove utakmice, s obzirom da je Rudeš remizirao protiv vodećeg Šibenika, Orijent 1919 ostaje na drugom mjestu drugoligaške ljestvice, a u sljedećem kolu na domaćem će terenu dočekati BSK.

Zagreb – Nogometaši Orijenta osvojili su prvi bod u neizvjesnoj i golovima bogatoj utakmici protiv druge ekipe zagrebačkog Dinama kojom je riječki klub danas otvorio proljetni dio sezone. Riječka ekipa dvaput je uspjela uhvatiti prednost domaće momčadi i pogotkom u zadnjim minutama utakmice izvući „pozitivan rezultat“.

Domaćini su stigli do ranog vodstva i za njih idealno otvorili utakmicu pogotkom u 6. minuti. Izjednačio je u 33. minuti Miroslav Iličić, koji je nakon ubacivanja iz kuta bio najviši i pogodio mrežu „plavih“.

No, od 57. minute „črljeno-beli“ morali su ponovo „loviti“ rezultat, jer iz penala je Dinamo II poveo 2:1, a „ulovili“ su ga u 90. minuti, kada je izjednačio Kristian Fućak, grobnički napadač koji je ove zime pojačao redove Orijenta.