Primorje CO: Berba medalja na Prvenstvu Hrvatske @ Zagreb

Zagreb – Ljetno prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Hrvatske za dobne kategorije okončano je protekle subote nakon 4 dana natjecanja. Bazen Svetice u Zagrebu ugostio je od četvrtka do subote najbolje plivače i plivačice Hrvatske koji su se u pojedinačnim i štafetnim disciplinama borili za titule državnih prvaka u plivanju.

PK Primorje CO na ovom je natjecanju nastupio s 23 natjecatelja koji su na ovom prvenstvu osvojili čak 58 medalja. 25 zlatnih, 21 srebrna i 12 brončanih medalja ukupni je ulov primorjaša koji su u ukupnoj muškoj i ženskoj konkurenciji klubova osvojili drugo mjesto, odmah iza zagrebačke Mladosti. Osim mnoštva oborenih osobnih rekorda, treba istaknuti i jedan državni rekord koji je djelo Ognjena Marića u disciplini 200m slobodno.

Osim Ognjena valja istaknuti i odlične nastupe Antonia Rajkovića koji je naslov državnog prvaka osvojio u čak tri pojedinačne i dvije štafetne discipline. Antonio je postao državni prvak u kategorijama 50, 100 i 200 m prsno te u mix štafetama 4 x 100 m mješovito i slobodno.

Od plivačica valja izdvojiti odlične rezultate Ane Matković. Ana je u pojedinačnoj konkurenciji osvojila zlata na 200m mješovito i 200m leptir. Tome je pridodala srebrno odličje na 400m mješovito te broncu na 200m prsno. Kao dio štafeta, Ana je osvojila zlata u mix štafeti 4 x 100m mješovito i mix štafeti 4 x 100m slobodno. Srebrno odličje Ana je osvojila i kao dio štafete 4 x 200m slobodno.

Osim samih plivača, na odličnim rezultatima valja čestitati i trenerima Vladi Petkoviću, Leu Škerjancu, Milošu Miloševiću, Senki Vitezici kao i fizioterapeutu Andriji Zuboviću.